به گزارش رکنا ، سرهنگ رضا خورانی فرمانده انتظامی شهرستان سیروان گفت: متاسفانه بار دیگر و روز گذشته طی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع دو فقره آتش سوزی در مراتع و مزارع کشاورزی در شهرستان سیروان را شاهد بودیم که بلافاصله ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

او با بیان اینکه گزارش ماموران انتظامی حاکی از آن است که مقدار ۵۰ هکتار از مزارع کشاورزی و ۸ هکتار از مراتع طبیعی در روستای بوژان در آتش سوخت افزود: با حضور به موقع و کمک‌های مردمی، و یگان‌های اورژانسی با مشقت فراوان پس از نبرد چندساعته و بدون وقفه با زبانه‌ها و شعله‌های سوزان آتش، بدون خسارت جانی، حریق‌های به وقوع پیوسته مهار شدند.

سرهنگ خورانی اظهار کرد: تحقیقات پلیس در خصوص علل وقوع آتش سوزی‌ها در دست بررسی است.

او اضافه کرد: بدون شک تلاش مردم شریف روستای بوژان و دوستداران محیط زیست نقش کلیدی را در مهار این حریق‌ها داشتند و این اقدام، قابل تحسین و قدردانی است.

فرمانده انتظامی شهرستان سیروان ادامه داد:بار‌ها از طریق رسانه‌های شنیداری و نوشتاری تذکرات لازم را کشاورزان عزیز در خصوص برداشت بموقع و عدم آتش زدن پسماند اراضی کشاورزی که بموجب قانون جرم است و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است داده شده است لیکن متأسفانه باز هم خطای انسانی ماحصل زحمت یکساله کشاورزی را در کمتر از چند ساعت به خاکستر تبدیل کرد و به محیط زیست و مراتع ملی نیر آسیب می‌رساند.

سرهنگ رضا خورانی از مسئولان حوزه کشاورزی خواست تا با حساسیت بیشتری به دغدغه‌های زارعین در خصوص برداشت مکانیزاسیون با اختصاص ماشین‌های برداشت محصول خصوصاً کمباین با متولیان امر رایزنی لازم داشته باشند تا در صورت وقوع حوادث مشابه، زارعان کمتر متحمل خسارت شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟