تاکنون بیش از ۶۴ هزار نفر به صورت اجباری از خانه‌هایشان تخلیه شده و فرودگاه بین‌المللی "کوچین" که شلوغ‌ترین فرودگاه در این ایالت توریستی محسوب شده و در نزدیکی رودخانه "پرایار" واقع شده، بسته شده است.

باران‌های موسمی که به طور معمول از ژوئن تا سپتامبر ادامه دارند، سالانه باعث مرگ و میرهای بسیار و آوارگی‌های جمعی در جنوب آسیا می‌شوند اما در عین حال ۷۰ درصد از بارندگی‌های هند را شامل شده و برای کشاورزان این منطقه اهمیت بسیاری دارند.

باران‌های موسمی در ایالت "کرالا"ی هند در اوت سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) منجر به کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر شده و بیش از پنج میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد.

رانش‌ زمین در آخرین سیلاب‌های به وقوع پیوسته در این ایالت منجر به مدفون شدن ده‌ها نفر در زیر آوارها شده که تاکنون اجساد تنها هفت نفر پیدا شده است و عملیات جست‌وجو هنوز ادامه دارد.

"کرالا" روز گذشته (جمعه) شاهد ۱۵۵ میلی‌متر بارندگی بوده که ۱۰ برابر بیشتر از میانگین محسوب می‌شود.

دو ایالت "کارناتاکا" و "مهاراشترا" در همسایگی ایالت "کرالا" نیز با بارندگی‌های شدید و وقوع سیلاب مواجه شده‌اند. در هفته اخیر دست‌کم ۴۰ نفر در این دو ایالت کشته شده و بیش از ۴۰۰ هزار نفر نیز به دلیل طغیان رودخانه‌ها آواره شده‌اند.

برخی راه‌های مواصلاتی به این دو ایالت مسدود شده و بسیاری از شهرها و روستاهای آن‌ها با قطعی برق و کمبود آب آشامیدنی روبه‌رو شده‌اند.

مدارس و دانشکده‌ها نیز در بسیاری از مناطق غربی و جنوبی هند از روز دوشنبه تعطیل شده‌اند.

بنا بر گزارش رویترز، پیش‌بینی‌های هواشناسی از تدوام بارندگی‌های سنگین طی دو روز آینده در سه ایالت "کرالا"، "کارناتاکا" و "مهاراشترا" خبر می‌دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟