به گزارش رکنا، علیرضا بقالی رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب افزود: پیرو ارسال گزارش از سوی یگان حفاظت محیط زیست مهاباد مبنی بر انتقال یک محموله از پرندگان وحشی شامل تعدادی پرنده سهره طلایی از طریق اتوبوس مسافربری در محور مواصلاتی این شهرستان، طی هماهنگی با مقامات قضایی و با همکاری پاسگاه بازرسی راهور این شهرستان، افراد متخلف شناسایی و متوقف شدند.

او افزود: مأمورین یگان حفاظت اداره با حضور در محل و بازدید از خودرو اتوبوس مسافربری موفق به کشف این محموله شده و در این رابطه دو نفر شناسایی و دستگیر شدند.

بقالی ادامه داد: این متخلفین با تشکیل صورتجلسه تخلف و پرونده قضایی جهت اجرای موارد قانونی به مقامات قضایی معرفی می‌شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت:ازاین افراد ۱۰۹ قطعه پرنده سهره طلایی کشف و ضبط شد که جهت تیمار، بررسی وضعیت مناسب و رهاسازی به اداره انتقال یافت.

سهره طلایی پرنده‌ای است با بال‌های زرد و سیاه، دم سیاه و سفید، صورت قرمز لاکی و پشت قهوه‌ای خاکی که در ناحیه دمگاه به سفیدی می‌گراید که صدای بسیار دلنشینی دارد، زیبایی و نغمه این پرنده باعث شده تا افراد از روی نا آگاهی، علاقمند به نگه داری این گونه زیبا در قفس شده و متخلفان با دام گستری برای این پرندگان اقدام به زنده گیری و فروش آن می‌نمایند که این اقدام از تهدیدات اصلی برای حیات این پرندگان به شمار می‌رود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟