جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: در یک هفته گذشته ماموران انتظامی از ورود یک تن و ۱۷۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر به استان‌های مرکزی جلوگیری کردند.

سرهنگ محمد سعید فاضل دادگر روز چهارشنبه  افزود: با رصد اطلاعاتی و عملیاتی ماموران انتظامی در محورهای مواصلاتی و کویری، طرح تشدید مقابله با باندهای مواد مخدر را در دستور کار قرار دادند.

وی بیان کرد: با حضور شبانه‌روزی و تلاش‌های مجاهدانه در این چهار عملیات ۸۷ قاچاقچی دستگیر و ۱۹ خودرو نیز توقیف شد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به محموله عمده مواد مخدر که چند شب گذشته کشف شد اظهار داشت: اخباری مبنی بر انتقال محموله سنگین به طور مسلحانه از استان سیستان و بلوچستان به خراسان جنوبی به سایر استان‌ها، اعلام شد.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی در یکی از محورهای مواصلاتی با عملیات ضربتی و غافلگیرانه قصد توقیف خودرو را داشتند که از سوی قاچاقچیان به سمت ماموران تیراندازی شد و در آتش متقابل به صورت هوشمندانه و حرفه‌ای خودرو متوقف و ۶۵۰ کیلوگرم مرفین از داخل خودرو کشف شد.

سرهنگ دادگر اظهار داشت: در ادامه با همکاری مردم منطقه تمام اعضای مرتبط با این باند و راه پاکن‌های شبکه دستگیر شدند.

وی از توقیف پنج دستگاه خودرو در این جریان کشف این محموله خبر داد و گفت: با دستگیری ۱۰ نفر این باند بطور کامل متلاشی شد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال ۳۰ باند مواد مخدر متلاشی شده است اضافه کرد: خراسان جنوبی از استان‌های برتر و شاخص در حوزه مبارزه با مواد مخدر است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال بیش از ۱۶.۵ تن مواد مخدر در استان کشف شده که افزایش ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

سرهنگ دادگر با اشاره به افزایش کشفیات شیشه در استان اظهار داشت: با تغییر ذائقه که پشت این قضیه برنامه‌ریزی معادندان است اما در حوزه مقابله کشفیات خوبی داشته‌ایم.

وی با هشدار جدی به قاچاقچیان مواد مخدر بیان کرد: این افراد اطمینان داشته باشند که حتما در تور اطلاعاماتی و امنیتی پلیس گرفتار خواهند شد چرا که حضور ماموران انتظامی مستمر شبانه‌روزی است.

رییس شورای مبارزه با مواد مخدر استان نیز گفت: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و استفاده از ظرفیت مردمی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

محمد رضا حسنی مقدم اظهار داشت: اگر همکاری همه دستگاه‌ها، سمن ها و مردم باشد قطعا مبارزه با مواد مخدر موفقیت آمیز خواهد بود.

وی ادامه داد: کمیته‌های فرهنگی، پیشگیری، مقابله و درمان به سمت اجتماعی کردن مبارزه پیش می‌روند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟