به گزارش رکنا، حملات موسوم به فیشینگ از جمله حملات خطرناک اینترنتی با هدف سرقت اطلاعات کاربران در فضای مجازی هستند و بررسی‌ها نشان می‌دهد از هر 4 حمله فیشینگ سه حمله به مقصد می رسد.

در جریان حملات فیشینگ ایمیل هایی با ظاهری مشابه با ایمیل های شرکت های خصوصی و موسسات دولتی برای کاربران ارسال شده و از آنها خواسته می شود تا اطلاعات خصوصی خود را افشا کنند.

بسیاری از کاربران فریب این ایمیل ها را خورده و تصور می کنند شرکتی خاص یا یک نهاد دولتی واقعا درصدد دریافت اطلاعات آنهاست. اما با این کار زمینه برای خالی کردن حساب های بانکی و سواستفاده های دیگر فراهم می شود.

پژوهشی که توسط دانشگاه پلیموث در انگلیس انجام شده نشان می دهد شرکت های فناوری بزرگی مانند مایکروسافت، اپل و گوگل نمی توانند جلوی ارسال موفق ایمیل های فیشینگ را بگیرند و از هر 4 ایمیلی که بدین منظور ارسال شده، 3 ایمیل به مقصد می رسند.

معمولا ایمیل های فیشینگ حاوی لینک هایی به سایت های کلاهبردار برای وادار کردن کاربران به وارد کردن اطلاعات شخصی هستند، اما شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمیل معمولا نمی توانند این لینک ها را هم شناسایی کرده و از کار بیندازند. همین مساله نشان می دهد که باید فناوری های پیشرفته تری برای مقابله با حملات فیشینگ به کار گرفته شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟