در پی چندین روز بارش‌های موسمی، سیلاب‌های ویرانگر و رانش زمین در سراسر نپال و بخش‌هایی از هند، تاکنون بیش از 30 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 130 ساختمان نیز فروریخته است.

تندبادهای شدید موسمی، ویرانی‌های بسیار زیادی را در 14 منطقه «اتار پرادش» به وجود آورد و از روز سه‌شنبه هفته جاری تا امروز، 15 قربانی گرفته است.

بر اساس این گزارش، رانش زمین و سیلاب‌های سهمگین، خسارات عدیده‌ای را به زیرساخت‌های این منطقه وارد آورده است و به فروریختن دستکم 133 ساختمان منجر شده است.

در استان شمالی «آسام» هند، تعداد تلفات سیلاب‌های هفته جاری به شش نفر افزایش یافته است، و هزاران نفر دیگر از یکهزار و 556 روستا در سراسر 21 منطقه این کشور، آواره شده‌اند.

مقامات محلی آسام گزارش کرده اند که در مجموع 869 هزار و 24 نفر از جمله زنان و کودکان تحت تأثیر سیلاب‌های ویرانگر قرار گرفتند.

شبکه راشاتودی گزارش کرد که در سراسر مرز نپال، دستکم 17 نفر در پی وقوع سیلاب و چندین رانش زمین جان خود را از دست دادند و هنوز تعداد زیادی ناپدید هستند و خساراتی نیز به ساختمان‌های این منطقه وارد آمده است که میزان دقیق آن هنوز برآورد نشده است.

هنوز آنطور که مسئولان مدیریت بحران نپال و هند گفته‌اند، ارزیابی کاملی از خرابی‌های ناشی از سیلاب و رانش زمین صورت نگرفته است زیرا صدها ساختمان تا حدودی به زیر آب فرو رفته است و آنطور که پیش‌بینی هواشناسی نشان می‌دهد، سه روز آینده نیز در مناطق اعلام شده، آسمان ابری است و احتمال بارش‌های سیل‌آسا و تندباد شدید وجود دارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟