به گزارش رکنا ، احمد ملایری فرماندار میامی با بیان اینکه ظهر جمعه دو نفر مقنی مشغول فعالیت در قنات روستای استربند از توابع بخش مرکزی میامی واقع در فاصله ۱۲۰ کیلومتری مرکز این شهرستان دچار سانحه گازگرفتگی می‌شوند، گفت: در پی این حادثه بلافاصله به‌واسطه اهالی موضوع به پایگاه امداد و نجات داور زن و آتش‌نشانی این شهر گزارش و این نیرو‌ها به محل اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه به دلیل نبود امکانات و تجهیزات لازم امکان امدادرسانی برای این دو مقنی وجود نداشت، اهالی بلافاصله با فرمانداری تماس گرفته و در این هنگام با فراخوان آتش‌نشانی شهرداری‌های میامی و شاهرود و پایگاه‌های هلال‌احمر این دو شهر بلافاصله به محل موردنظر اعزام شدند.

فرماندار میامی با بیان اینکه از امداد هوایی شاهرود نیز در این حادثه کمک طلبیده شد، ابراز داشت: آتش‌نشانی و امداد و نجات میامی در محل حاضر شدند، اما ابزار لازم برای خارج کردن این دو مقنی وجود نداشت و تنها گزینه رسیدن آتش‌نشانی شاهرود بود.

وی در ادامه تصریح کرد: در این هنگام فردی به‌صورت سرخود و بدون هماهنگی برای امدادرسانی وارد قنات می‌شود که دچار گازگرفتگی شده و درخواست خروج از چاه را می‌کند، اما در میانه راه بی‌هوش شده و به داخل چاه سقوط می‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟