به گزارش رکنا، سید علی باقری روز شنبه بدون اشاره به زمان آتش سوزی افزود: در پی اطلاع از وقوع حریق در مراتع منطقه و با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت مقابله با آتش سوزی، نیروهای یگان حفاظت اداره با همکاری مأموران آتش نشانی و نیروهای مردمی نسبت به اطفا حریق اقدام و از وارد آمدن خسارت بیشتر به مراتع جلوگیری کردند.

وی ادامه داد: بر اثر این آتش سوزی حدود ۱.۵ هکتار از مراتع منطقه خسارت دید که بی‌توجهی مردم در مناطق حساس و خاموش نکردن آتش در منطقه دلیل عمده بروز حادثه بود.

این مسئول اظهار داشت: اگرچه اداره منابع طبیعی، حفاظت و صیانت از عرصه‌های ملی را در صدر برنامه‌های خود قرار دارد، اما مشارکت مردم و اعضای شوراها، دهیاران و همکاری دستگاه‌ها در این زمینه اهمیت بالایی دارد.

باقری از مردم خواست با توجه به خشک شدن گیاهان مرتعی از روشن کردن آتش در مراتع شهرستان خودداری کنند تا دیگر شاهد بروز این گونه حوادث نباشیم.

وی خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده آتش سوزی در مراتع موضوع را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ اطلاع دهند تا بتوان با اقدام‌های به موقع خسارت‌ها را کاهش داد.

دهستان تنگچنار با سه هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شهر مهریز قرار دارد.

عرصه‌های منابع طبیعی مهریز ۶۰۰ هزار هکتار وسعت دارد.

بخش مرکزی مهریز شامل دهستان‌های میانکوه، ارنان، تنگچنار، بهادران و خورمیزات است و از جمعیت ۵۵ هزار نفری این شهرستان حدود ۳۰ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟