سرویس هواشناسی ملی ایالات متحده با توجه به بارش ۷ تا ۱۰ سانتی‌متری باران در مدت زمانی کوتاه، از وقوع سیلابی مخرب در این منطقه خبر داد.

شدت بارندگی‌ها و سیلاب به حدی بود که بسیاری از رانندگان مجبور به ایستادن روی سقف خودروهای خود شدند و آب وارد برخی از ایستگاه‌های متروی شهر شده بود.

سرویس هواشناسی ملی ایالات متحده آمریکا هشدار داده که با این شرایط جوی سفر و جابه‌جایی در واشینگتن بسیار خطرناک خواهد بود. این سرویس با تاکید بر این که سیلاب کنونی، معمولی نخواهد بود از مردم خواسته تا از مناطق کم ارتفاع دوری کرده و به مناطق مرتفع‌تری بروند و تا حد ممکن از جاده‌ها دور شوند.

سیلاب‌ به منبع برق آرشیو ملی آمریکا نیز وارد شده و آن را با مشکل مواجه کرده است. آرشیو ملی آمریکا محل نگهداری اعلامیه استقلال، قانون اساسی و لایحه حقوق بشر این کشور است. اداره ملی آرشیو و ثبت اسناد آمریکا اعلام کرده که تمامی اسناد سالم بوده و مشکلی برای آن‌ها به وجود نیامده است.

گفته می‌شود زیرزمین کاخ سفید نیز تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته است.

بنا بر گزارش ای‌بی‌سی نیوز، شهردار واشینگتن‌دی.سی. از تمامی مردم خواسته تا از نزدیک شدن به جاده‌ها خودداری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟