آتش سوزی در 42 هکتار از پوشش گیاهی استان اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در اثر وقوع ۱۴ فقره حریق در مراتع و اراضی محیط زیست در مناطق غرب، جنوب و شمال استان اصفهان ۴۲ هکتار از پوشش گیاهی این مناطق دچار آسیب شد.

به گزارش رکنا منصور شیشه‌فروش با اشاره به وقوع حریق در مراتع استان اظهار داشت: در سال گذشته 173 هکتار از مراتع استان اصفهان به دلایل مختلف طعمه حریق شد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون در اثر وقوع 14 فقره حریق در مراتع و اراضی محیط زیست در مناطق غرب، جنوب و شمال استان اصفهان 42 هکتار از پوشش گیاهی این مناطق دچار آسیب شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه اقداماتی برای پیشگیری از حریق انجام شده است، گفت: ایجاد پایگاهای اطفاء حریق، تقویت تیم‌های گشت و حفاظت از مراتع، تشکیل تیم‌های محلی، مراقبت و ارائه آموزش‌های لازم در حفظ ذخایر گیاهی مراتع از اقداماتی است که برای پیشگیری از حریق توسط منابع طبیعی و دستگاه‌های ذی‌ربط استان اجرا شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه اطفای حریق به موقع با همکاری عوامل حفاظت منابع طبیعی و نیروهای مردمی و تیم‌های امدادی انجام گرفت.

شیشه‌فروش ادامه داد: با توجه به بارش‌های بهاری و پوشش گیاهان مراتع در بیش از 2 میلیون هکتار از مراتع استان اصفهان، گرمای هوا شرایط را برای وقوع حریق در مراتع مستعد کرده است.

وی اظهار داشت: لازم است که گردشگران و ساکنان مناطق ضمن مراقبت از این منابع با ارزش زیست محیطی از روشن کردن آتش در پوشش گیاهی مراتع، جنگل‌های طبیعی، دست کاشت و باغات و مزارع خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: تیم‌های امدادی و حفاظت منابع طبیعی به امکانات اطفای حریق ویژه مراتع مجهز شده‌اند و بالگردهای امدادی مجهز به مخازن آب هم آماده هستند ولی پوشش‌های گیاهی بسیار با ارزش‌اند و باید از آنها مراقبت کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟