دبیر ستاد مدیریت بحران گچساران گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 150 هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف این شهرستان طعمه حریق شد.

حمیدنارکی  اظهار کرد: روز گذشته 50 هکتار از مراتع و جنگل‌های ارتفاعات وزک واقع در ارتفاعات روستای شیخ خواجه طعمه حریق شد.

وی با بیان اینکه این آتش‌سوزی پس از تلاش 8 ساعته مهار شد، گفت: این آتش سوزی‌ با تلاش نیروهای بسیج، منابع طبیعی، محیط زیست، انجمن سبزگامان، نیروهای مردمی و منابع طبیعی مهار شد.

دبیر ستاد مدیریت بحران گچساران با بیان اینکه میزان خسارت وارد شده به این مراتع قابل جبران نیست، گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 13 فقره آتش ‌سوزی در نقاط مختلف شهرستان رخ داده است.

نارکی با اشاره به اینکه امسال 150 هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف این شهرستان طعمه حریق شده است، ابراز کرد: این آتش‌سوزی‌ها در نقاط مختلفی از جمله در ارتفاعات کوه نارک و دیل کوه آوک، دریلا و بی‌بی جان آباد،آبگرمو، خنگ بنار ، بابا کلان (بن پیر) و خامی این شهرستان رخ داد.

وی با اشاره به بارندگی‌های امسال عنوان کرد: آتش در کمین جنگل‌ها و مراتع است و شهروندان باید از انجام اقدامات خطرساز در طبیعت خودداری کنند.

نارکی از گردشگران خواست از روشن کردن آتش در طبیعت خودداری و در صورت استفاده از خاموش شدن آن هنگام ترک منطقه مطمئن شوند.

 90 درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟