سیل ۷ نفر را در شرق چین با خود برد + عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا ، توفان شدید همچنین در استان جیانگشی واقع در شرق چین، باعث وارد شدن خسارت بر ۷۷ هزار هکتار از مزارع و تخریب بیش از ۲۰۰ خانه شده است.
گزارش‌ها حاکی است سیل و بادهای شدید باعت خسارت یک میلیارد و ۶۰۰ هزار یوانی (حدود ۲۳۰ میلیون دلار) در منطقه شده است.
مرکز اورژانس استان جیانگشی همچنین اعلام کرد تا کنون به دلیل خطرات ناشی از این توفان ۸۸ هزار نفر خانه‌های خود را ترک کرده‌اند که ۴۵ هزار نفر آنها نیاز به کمک دارند.
مقامات چین همچنین در برخی دیگر از استان‌های جنوبی این کشور از جمله استان شیانگ شینگ هشدار خطر صادر کرده و از ساکنین خواسته‌اند محل سکونت خود را ترک کنند.
مردم نواحی شرقی و جنوبی چین هرساله به دلیل نزدیکی به آب‌های آزاد در ماه‌های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) تجربه باران‌های سیل آسا و سیلاب را همراه با خسارات جانی و مالی دارند.
شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته، جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین در سال ۱۹۹۸ میلادی است که نزدیک به چهار هزار نفر کشته شدند.
سال گذشته نیز بر اثر جاری شدن سیل و رانش زمین در مناطق مختلف چین صدها نفر جان خود را از دست دادند.
در سال ۲۰۱۴ هم بر اثر بارش باران‌های شدید و وقوع توفان «سولیک» در استان «سیچوان» این کشور که منجر به رانش زمین نیز شد، حدود ۳۰۰ نفر کشته و مفقود شدند و ۵۲۰ هزار خانه تخریب شد.
توفان «یوساگی» نیز در همین سال در جنوب چین حداقل ۲۵ کشته بر جای گذاشت و باعث بروز اختلال شدید در سیستم حمل و نقل و سرگردان شدن دهها هزار مسافر شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟