مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از مهار آتش‌سوزی مله کوه رومشکان خبر داد.

شیرزاد نجفی گفت: این آتش‌سوزی که از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه دیشب در منطقه اتفاق افتاده، کمتر از ۳ ساعت مهار شد و نیروها به منظور پایش در منطقه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه مله‌کوه، یک منطقه صعب‌العبور، کوهستانی و دارای شیب بالاست، خاطرنشان کرد: مشارکت بی‌نظیر جوامع محلی، ساکنین شهر و روستاهای اطراف، همکاری بی‌بدیل فرماندار و بخشدار شهرستان، فرمانده سپاه، بسیج و کارکنان اداره منابع طبیعی شهرستان باعث شد این آتش‌سوزی در کمترین زمان ممکن مهار شود.

نجفی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیروهای منابع طبیعی شهرستان، جوامع محلی و مردمی به منظور پایش در منطقه حضور دارند، افزود: اگر همکاری بی‌نظیر مردم خوب و طبیعت دوست شهرستان رومشکان، روستاهای اطراف، فرماندار، بخشدار، سپاه و بسیج نبود کار برای منابع طبیعی بسیار مشکل می‌شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری تاکید کرد: از همه مردم استان خواهشمندم با توجه به خشکی علوفه در سطح جنگل و مرتع از برافروختن آتش در این عرصه‌ها خودداری کنند.

وی افزود: پیش بینی می‌شود عامل این آتش‌سوزی عوامل انسانی بوده که تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملین در دست اقدام است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟