به گزارش رکنا، داود مرادی مدیر اورژانس کبودراهنگ بیان کرد: فرد فعال در خرید و فروش مواد ضایعاتی اقدام به خرید چند منبع و بُشکه کرده که یکی آنها آغشته به مواد شیمیایی بود.
وی اضافه کرد: شستشوی منبع آغشته به مواد شیمیایی و جاری کردن این مواد بر روی زمین موجب بخار شدن این ماده شد که به علت استنشاق گاز ناشی از این ماده تمامی اهالی روستا دچار مسمومیت از جمله سرگیجه و تهوع می‌شوند.
مدیر اورژانس کبودراهنگ اظهار داشت: پرسنل و کارشناسان بهداشت محیط با حضور در روستای یاد شده اقدام به بررسی منبع این گاز کردند؛ همچنین به روستاییان اعلام شد در صورت بروز مشکل به مرکز درمانی مراجعه نمایند.
وی بیان کرد: ۹۸۵ تن از اهالی روستا قورجینه آلوده به تنفس این ماده شیمیایی شده بودند که از این تعداد ۶۳ تن به صورت حضوری به مراکز درمانی، درمانگاه و خانه بهداشت مراجعه کرده و تعداد ۷ نفر توسط ۲ کد آمبولانس ۱۱۵ «علیصدر» و «کوهین» به بیمارستان امام رضا‌(ع) منتقل شدند.
وی ادامه داد: هیچیک از مراجعه کنندگان نیاز به بستری نداشتند بلکه پس از تحت نظر قرار گرتفن چند ساعته، از مرکز درمانی مرخص شدند و هم اینک وضعیت به حالت عادی بازگشته است.
روستای «قورجینه» از توابع کوهین شهرستان کبودراهنگ واقع در استان همدان است.
مرکاپتان‌ها نوعی از سولفید‌های آلی هستند که به‌طور گسترده‌ای در محصولات نفتی وجود دارند و اغلب موجب کاهش کیفیت محصول نهایی آنها می‌شوند. به همین دلیل حذف ترکیبات سولفوره از هیدروکربن‌های نفتی که در صنایع نفت و گاز به عملیات شیرین‌سازی مشهور است، به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟