به گزارش رکنا، وقوع این حادثه ساعت 18:10 دقیقه دیروز توسط همسایگان به سامانه 125 اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه‌های 88، 11 و گروه‌های امداد و نجات 4 و 3 به همراه خودرو نردبان و کامیونت خاور حامل دستگاه تنفسی به سمت خیابان آفریقا(جردن)، خیابان عاطفی غربی حرکت کردند.
رضا امیری یگانه معاون عملیات منطقه سه عملیات آتش‌نشانی تهران که به اتفاق نیروهای عملیات در محل حادثه حضور یافته بود، در این خصوص گفت: با رسیدن به محل حادثه مشاهده شد از طبقه پنجم یک ساختمان مسکونی 5 طبقه آتش در حال زبانه کشیدن است و هر لحظه نیز بر حجم آن افزوده می‌شود.
وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله به سه گروه تقسیم شدند و گروه اول با قطع برق و گاز ساختمان به ایمن‌سازی محل پرداختند و گروه دوم و سوم آتش‌نشانان نیز با تجهیز خود به دستگاه تنفسی و با استفاده از لوله‌های آبرسانی، خود را به کانون آتش در طبقه پنجم رسانده و همزمان به جست‌و‌جو در طبقات برای نجات افراد گرفتار شده احتمالی پرداختند که خوشبختانه هیچ یک از ساکنان ساختمان گرفتار و یا مصدوم نشده بود.
معاون عملیات منطقه سه عملیات با اعلام این که علت بروز این آتش‌سوزی از طرف کارشناسان آتش‌نشانی منطقه در حال بررسی است، در ادامه ابراز داشت: آتش‌نشانان با تلاش فراوان موفق شدند این آتش‌سوزی را مهار کرده و از سرایت آن به اطراف جلوگیری کنند.
لازم به ذکر است که با توجه به ایام ماه مبارک رمضان و روزه دار بودن آتش‌نشانان، تلاش آنان برای مهار سریع آتش‌سوزی، مورد تشویق همسایگان و مردم حاضر در محل شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟