به گزارش رکنا، پس از اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 از سوی شهروندان، ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله زنگ ایستگاه 4 را در ساعت 5:30 دقیقه به صدا درآورد و آتش‌نشانان در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه در میدان شوش، نرسیده به میدان قیام، خیابان محمد یزدی رساندند.
بر اساس این گزارش، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با توجه به گستردگی این آتش‌سوزی، همزمان نیروهای عملیاتی ایستگاه‌های 99، 3 و خودروی حامل دستگاه تنفسی را نیز به محل حادثه اعزام کرد. 
علیرضا جبارزاده معاون منطقه 5 عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران در این باره ابراز داشت: محل حادثه یک فروشگاه با کاربری فروش لوازم و تأسیسات ساختمانی به مساحت 70 متر مربع با زیرزمین 12 متر مربعی بود و در پشت بام آن نیز اتاقکی بوسعت 12 مترمربع قرار داشت. 
وی با بیان این که در این مکان‌ها لوازم و تأسیسات ساختمانی از قبیل پوشال‌های کولر و چسب و اقلاًم دیگر ساختمانی درحجم زیاد وجود داشت، اضافه کرد: دراین حادثه این فروشگاه کاملا طعمه آتش‌سوزی شده بود به طوری که هنگام حضور آتش‌نشانان در این محل، شعله‌های آتش در حال سرایت به همه قسمت‌های این فروشگاه بود.
جبارزاده با اعلام این که آتش‌سوزی زمانی اتفاق افتاد که فروشگاه تعطیل و در‌های آن بسته بود، ادامه داد: به هنگام وقوع آتش‌سوزی یک دستگاه موتورسیکلت نیز در داخل فروشگاه قرار داشت که آتش گرفته بود. 
معاون منطقه 5 عملیات سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: آتش‌نشانان بلافاصله پس از قطع جریان برق و گاز ایمن‌سازی محل حادثه، با استفاده از تجهیزات فردی و لوله‌های آبدهی از سه قسمت وارد عملیات شدند و با تلاش فراوان این آتش‌سوزی را مهار و به طور کامل خاموش کردند.
وی افزود: در جریان این حادثه، یک قلاده سگ و همچنین یک عدد مرغ که توسط صاحب مغازه در داخل این مکان نگهداری میشد، توسط آتش‌نشانان نجات داده شد.
جبارزاده علت بروز این آتش‌سوزی را از سوی کارشناسان آتش‌نشانی منطقه در دست بررسی اعلام کرد و گفت: یکی از نیروهای آتش‌نشانی در حین عملیات خاموش کردن این آتش‌سوزی از ناحیه پای چپ دچار مصدومیت شد که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال پیدا کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟