سیلاب کانادایی‌ها را مجبور به فرار با قایق کرد +عکس

به گزارش رکنا به نقل از شبکه خبری فرانس ۲۴، شهر مونترال با سیلاب مواجه شده است. شهرداری مونترال در این شهر وضع هشدار اعلام کرده است. بارش‌های بهاری سراسر مناطق شرقی کانادا را فرا گرفته است. در اتاوا تمهیدات ویژه‌ای اتخاذ شده است.
بنابراین گزارش، برخی مناطق اتاوا به زیر آب رفته است. ساکنان این منطقه ناگزیرند با قایق از خانه‌هایشان فرار کنند. یک شهروند پایتخت نشین گفت: ما کاری نمی‌توانیم انجام دهیم و نمی‌دانیم که چه پیش خواهد آمد. این وضع بسیار وحشتناک و تکان دهنده است.
گزارشگر فرانس ۲۴ گفت: پایتخت کانادا از روز پنجشنبه به دلیل سیلاب در وضع اضطراری قرار دارد. خانه‌های مسکونی این شهر در پی بارش باران سیل آسا در خطر سیلاب قرار دارد. نخست وزیر استان انتاریو نیز برای ارزیابی خسارات در محل حاضر شد. فرانس24 بخشی از سخنان نخست وزیر انتاریو را پخش کرد. وی گفت: این حادثه را می‌توان از تلویزیون تماشا کرد. اما وقتی شما رو در روی حادثه دیدگان قرار می‌گیرید و با آنها صحبت می‌کنید، قلب شما جریحه دار می‌شود.
گزارشگر گفت: در آن سوی رودخانه مرزی بین این استان و کبک، سدی واقع شده که به علت فشار شدید آب در معرض شکسته شدن قرار دارد. این در حالی است که تا هم‌اکنون آب بیش از سه هزار واحد مسکونی را فرا گرفته است. هزار نفر در اقدامی پیشگیرانه از محل تخلیه شده اند. آب، مونترال به ویژه مناطق غربی این شهر را نیز فرا گرفته است. دولت برای اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر در این شهر نیز وضع اضطراری اعلام کرده است. در مناطق شرقی تر، استان ساحلی نیوبرانزویک new brunswick نیز از سیلاب در امان نماند.
گزارشگر فرانس ۲۴ در پایان خاطر نشان کرد: رفت و آمد در هشتاد و هفت جاده و برخی از بزرگراه‌ها در کانادا ممنوع اعلام شده است. کانادا دو سال پیش شاهد بدترین سیلاب در پنجاه سال اخیر بود. این کشور مجددا زیر آب رفته است و پیش بینی باران‌های سیل آسا در روزهای آخر هفته به نگرانی‌ها دامن زده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟