محمد رضایی اظهار داشت: محمد ایمان ورد کشاورز 50 ساله اهل روستای اسناوه حوالی ساعت 11 ظهر امروز حین کشاورزی بر اثر انفجار مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی زخمی شد.

وی اضافه کرد: این کشاورز در این حادثه پای راست خود را از دست داد و هم اکنون در بیمارستان فجر مریوان بستری است.

رضایی با بیان اینکه بارندگی های شدید فروردین سال جاری باعث حرکت مین ها در مناطق مختلف کوهستانی و دشت های آلوده استان به این سلاح جنگی شده است افزود: اداره کل امنیتی و انتظامی با هماهنگی مراجع و دستگاه های ذیصلاح با انتشار اطلاعیه های مختلفی نسبت به آگاه سازی ساکنان این مناطق اقدام کرد و انتظار می رود مردم از تردد در مناطق مشکوک خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، طرح بازنگری مناطق آلوده به مین در 199 نقطه مرزی و 366 پایگاه مین گذاری شده دوران دفاع مقدس در شهرستان های مریوان، بانه، دیواندره، سروآباد، بیجار، سنندج، کامیاران، دیواندره و سقز در سال گذشته با هدف افزایش ضریب ایمنی مردم شهرهای مرزی طی سال گذشته اجرا شد.

تعداد شهدای عملیات مین روبی نیروهای عمل کننده، نظامی و انتظامی در کردستان 91 نفر و تعداد جانبازان هم 110 نفر است ضمن اینکه بیش از 170 نفر از مردم شهرستان های آلوده به مین استان از سال 1367 تا پایان سال 96 نیز جان خود را بخاطر برخورد با مین های به جا مانده از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از دست داده اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟