علیرضا آشناگر استاندار سمنان در جلسه شورای مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: نزدیک به ۶۰۰ واحد مسکونی روستای حسین آباد کالپوش تخریب شده یا در معرض آسیب جدی است که از این تعداد ۳۱۰ باب منزل تخریبی است و بقیه به تعمیرات جدی نیاز دارد.

وی تخلیه فوری خانه‌های تخریبی و تعمیری را برای اقدامات بازسازی ضروری دانست و افزود: بنیاد مسکن به هرخانوار، سه میلیون تومان به عنوان شش ماه اجاره خانه پرداخت می‌کند.

استاندار سمنان از ۱۵۴ خانواری که هنوز خانه‌های خودرا تخلیه نکرده اند خواست هر چه سریعتر برای پیشگیری از حوادث احتمالی خانه خود را تخلیه کنند.

آشناگر با بیان اینکه نمایندگان ستاد مدیریت بحران، بر روند نگهداری زیر ساخت‌ها نظارت دارندگفت: نزدیک یک سوم جاده دسترسی جدید به روستای حسین آباد کالپوش ساخته شده و این جاده تا ۱۰ روز دیگر به بهره برداری می‌رسد.

استاندار تداوم خدمات رسانی به اهالی روستا حتی در مواردی که اسکان مردم نیازمند نصب چادر‌های هلال احمر است را خواستار شد.

آشناگر گفت: به محض حصول نتایج مطالعاتی برای جابجایی اهالی روستا و طبق نتایج آخرین آمار خسارت ها، درباره ساخت و سازه، پرداخت خسارت‌ها و کمک‌های بلاعوض و تسهیلات همچنین کمک برای تهیه مصالح ساخت خانه با شرایط فنی مناسب‌تر تصمیم گیری نهایی می‌شود.

ضرورت بکارگیری ماشین آلات و امکانات ادارات برای کمک به مردم کالپوش دیگر مصوبه این جلسه بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟