رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که هفت مارگزیدگی در سیل گلستان داشتیم، گفت: در این مدت ۱۱ مورد مادر باردار با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا فاضل ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان، اظهار کرد: علاوه بر برنامه های تسهیلات نوروزی، مسائل سیل هم با تمام توان پیگیری شد.

وی با بیان اینکه نیروهای داوطلب مردمی، سپاه و ارتش در زمینه درمان به دانشگاه علوم پزشکی کمک شایانی کردند، افزود: هماهنگی بین این گروه ها توسط دانشگاه انجام شد و در این مدت مردم هیچگونه دغدغه بهداشتی نداشتند.

فاضل ادامه داد: ۱۰ هزار نفر در زمان سیل در کمپ ها اسکان داشتند ولی با اقدامات پیشگیرانه و آموزش های چهره به چهره و نصب بنر و غیره هیچ بیماری عفونی و اپیدمی اتفاق نیفتاد.

وی گفت: ۳۸ هزار ویزیت در کمپ ها انجام شد و به همین تعداد هم نسخه و اقلام دارویی رایگان در اختیار مردم قرار گرفت.

فاضل تصریح کرد: هشت هزار و ۸۳۲ مورد مراجعات میدانی به اورژانس صورت گرفت که ۵۲۱ مورد بستری موقت شدند.

وی با بیان اینکه ۵۳۵ مورد ویزیت مادر باردار و ۱۱۴ مورد جراحی انجام شد، افزود: اورژانس پیش بیمارستانی با ۱۰۰ آمبولانس حدود ۶۰۰ اعزام را در مدت سیل انجام داد.

فاضل همچنین بیان کرد: حجم سنجی از آسیب های وارد به واحدهای دانشگاه صورت گرفت و نیازمندی های لجستیک سیل را منتقل کردیم و حمایت جلب شد.

وی تأکید کرد: بیمارستان صحرایی ارتش در آق قلا و دو بیمارستان صحرایی سپاه در آق قلا و سیمین شهر مستقر شدند و ۳۰ هزار نفر ویزیت توسط ارتش و ۶۵ هزار نفر ویزیت هم توسط بیمارستان صحرایی سپاه اتفاق افتاد.

فاضل در خصوص کمک های بین المللی گفت: سازمان جهانی بهداشت و یونیسف بخشی از کمک های مورد نیاز برای تقویت نظام مراقبت را به ما تحویل داد که شامل یک دستگاه خودرو، یک دستگاه دیزل ژنراتور، ۳۷ پالت کلینیک تشخیصی در بحران و بیماری های منتقل از آب و بندپایان و غیره بود.

وی با بیان اینکه ۱۱ مورد مادر باردار با هلیکوپتر منتقل شد، تأکید کرد: تجهیزات خودرویی دانشگاه و تراکتور آمبولانس و بالغ بر هزار و ۸۰۰ نیرو در مناطق سیل زده حضور داشتند.

فاضل گفت: طی این مدت ۸۷۷ حیوان گزیدگی در استان داشتیم که تنها هفت مورد آن مارگزیدگی و بقیه سگ گزیدگی بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟