رئیس اداره اجتماعی معاونت عملیات ناجا گفت: برخی افراد در جهت حفظ منافع شخصی یا به صورت ناآگاهانه اقداماتی انجام می‌دهند که باعث ایجاد خسارت به مناطق شهری و جمعیتی می‌شود و گروه‌های معاند هم در فضای مجازی با انتشار فراخوان سعی در تشدید روند مورد اشاره دارند.

 سرهنگ دوم علیرضا داسارگر رئیس اداره اجتماعی معاونت عملیات ناجا، آخرین وضعیت و تبعات سیل در استان خوزستان را تشریح کرد و گفت: بارش‌های اخیر باعث افزایش بی سابقه حجم روان آب‌ها در اکثر نقاط کشور به ویژه مناطق غرب و جنوب غربی کشور شده است از این رو این افزایش حجم باعث انباشت آب در پشت سدها شده که به ناچار و به منظور پیشگیری از سرریز ناگهانی ذخایر آبی، دریچه‌های خروجی سدهای مهم در استان خوزستان باز شد که باعث طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی برخی مناطق مسیر رودخانه‌ها شده است.

وی افزود: در پی اعلام فراخوان در فضای مجازی مبنی بر تجمع جهت باز کردن سیلاب به هورالعظیم، ماموران نیروی انتظامی موفق به دستگیری فردی که اقدام به پخش و چسباندن تراکت بر روی خودروهای عبوری با مضمون آب را به سمت هور باز کنید، شدند و متهم را تحویل مراجع قضایی دادند.

رئیس اداره اجتماعی معاونت عملیات ناجا در رابطه با فعالیت گروه های معاند در فضای مجازی با توجه به جاری شدن سیل در استان خوزستان گفت: برخی افراد در جهت حفظ منافع شخصی و یا به صورت ناآگاهانه اقداماتی که باعث ایراد خسارت به مناطق شهری و جمعیتی می شود، انجام می‌دهند که این موضوع از طرف گروه های معاند نیز مورد توجه قرار گرفته و در فضای مجازی با انتشار فراخوان سعی در تشدید روند مورد اشاره دارند.

سرهنگ داسارگر در خصوص حضور و فعالیت پلیس در مناطق سیل زده این استان اظهار داشت: حضور میدانی فرماندهان ارشد انتظامی در استان خوزستان و تشکیل قرارگاه به منظور راهبری و مدیریت بحران در سایه همدلی و مسؤولیت پذیری تمام کارکنان موجب موفقیت ‌ای چشمگیری در جهت پیشگیری از حوادث ناخوشایند شده است.

وی عنوان کرد: مأموران نیروی انتظامی با استفاده از ظرفیت معتمدین، ریش سفیدان محلی و ... از اهالی بومی برای کنترل بهتر مناطق سیل زده استفاده کرده و با تقویت تعامل و هماهنگی با سایر رده های امنیتی و اطلاعاتی اقدام می‌کند؛ همچنین با بلوک‌بندی مناطق سیل زده و یا مورد تهدید با حضور افسران با تجربه اشرافیت کامل نسبت به منطقه دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟