سردار محمد قنبری اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام کار اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند حرفه‌ای از مناطق مرزی به شهرستان‌های ایرانشهر و کنارک دست یافتند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته ۲ تیم از اعضا این باند مسلح را که به صورت همزمان قصد جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر را داشتند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی تصریح کرد: ساعت ۱۲ نیمه شب گذشته مأموران سرانجام یکی از این تیم‌ها را که قصد داشت مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از بخش «زرآباد» شهرستان کنارک از طریق دریا به استان هرمزگان منتقل کند، شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: قاچاقچیان که با یک دستگاه خودروی تویوتای تک کابین قرمزرنگ درحال انتقال مواد بودند با برخورد به کمین جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با بی توجهی به دستور ایست اقدام به فرار کردندکه مأموران نیز با رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح به خودروی مذکور شلیک کردند.

سردار قنبری ابراز داشت: قاچاقچیان که عرصه را بر خود تنگ دیدند با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین به سرعت خود را به مسیرهای فرعی رساندند. در ادامه این تعقیب و گریز سوداگران مرگ با تغییر مداوم مسیر خود در جاده‌های فرعی قصد فریب مأموران را داشتند تا پلیس متوجه نشود که قاچاقچیان، موادمخدر را از خودرو پیاده و مخفی کرده‌اند اما مأموران با هوشیاری، این مواد را که به طرز ماهرانه‌ای در زیر بوته‌ها و درختچه‌ها پنهان شده بود کشف کردند.

وی با بیان اینکه در این عملیات ۶۵۸ کیلو تریاک کشف شد، گفت: قاچاقچیان که توان رویارویی با پلیس را نداشتند با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین متواری شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در ادامه این عملیات جان بر کفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ایرانشهر تیم دیگری از این باند را که قصد جابه جایی مواد به سمت شهرستان دلگان را داشتند، شناسایی کردند.

وی گفت: قاچاقچیان که با یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ درحال انتقال مواد بودند با مواجهه با هشدارهای پلیسی بر سرعت خود افزوده و قصد فرار کردند.

سردار قنبری بیان کرد: این بار نیز مأموران پلیس با رعایت قانون به کارگیری سلاح، لاستیک عقب خودرو را نشانه گرفته که با پنچر شدن لاستیک، خودرو واژگون و دچار حریق شد.

وی ادامه داد: مأموران بلافاصله ۲ نفر قاچاقچی را از داخل خودرو خارج کردند و عوامل اورژانس و کمکی نیز اعزام شدند تا راننده را که مجروح شده بود به بیمارستان منتقل کنند.

وی گفت: در همین هنگام ۳ سرنشین یک دستگاه پژو ۴۰۵ پلاک مخدوش در جاده با رسیدن به صحنه عملیات ناگهان شروع به تیراندازی به سمت مأموران کردند تا بتوانند مواد و همدستان خود را از دست قانون فراری دهند که با مقابله به مثل پلیس چاره‌ای جز فرار ندیده و از مسیرهای فرعی به سمت دلگان متواری شدند.

سردار قنبری گفت: در این عملیات یک تن و ۱۰۴ کیلو و ۲۷ گرم تریاک، ۱۲۲ کیلو و ۱۸۰ گرم حشیش، ۴۲ کیلو و ۴۰۰ گرم هروئین و یک کیلوگرم شیشه از این خودرو کشف و ۲ قاچاقچی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند مسلحانه از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟