معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه سیل اخیر به 48 بنای تاریخی در مازندران خسارت وارد کرد، گفت: برنامه‌های مرمتی بناهای تاریخی استان را پیش‌بینی کردیم.

مهدی ایزدی با بیان اینکه سیل اخیر به 48 بنای تاریخی در مازندران خسارت وارد کرد، اظهار داشت: بیشترین خسارت به بناهای تاریخی شهرهای جویبار، بهشهر، آمل، بابل و نور وارد شده است.

وی افزود: این خسارت‌ها شامل تخریب سقف ساختمان گمرک در بابلسر، حمام تاریخی در گلوگاه، محوطه گوهرتپه، برخی از امام‌زاده‌ها در بابل، ترک برداشتن پل شاه عباسی سوادکوه و پل داخل شهر شیرگاه، تخریب بخشی از باغ و محوطه‌های تاریخی رامسر، آب‌گرفتگی و سیلابی شدن حمام و پل تاریخی فرح‌آباد و تخریب دیواره‌ها و برخی از گونه‌های بافت تاریخی روستای یوش بوده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه برنامه‌های مرمتی بناهای تاریخی استان را پیش‌بینی کردیم، اضافه کرد: قرار است اعتبار از ستاد حوادث غیرمترقبه برای مرمت، آواربرداری و استحکام بخشی بناها و آثار تاریخی تامین شود.

ایزدی خاطرنشان کرد: انتظار داریم در پرداخت خسارت‌ها بناهای تاریخی دیده شوند تا بتوانیم هرچه سریع‌تر نسبت به بازسازی، مرمت و استحکام‌بخشی این بناها اقدام کنیم.

وی در پایان گفت: سیل اخیر خسارت 10 میلیارد تومان خسارت وارد شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟