محمدجواد مرادیان رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۷ نفر در استان فارس با خوردن قارچ خود رو دچار مسمومیت شدند، اظهار کرد: این افراد در شهرستان داراب به علت مصرف قارچ خودرو سمی در بیمارستان بستری و درمان شدند.

وی ادامه داد: در پی بارندگی‌های خوب در روز‌های ابتدایی امسال و رویش بیشتر قارچ‌های وحشی در طبیعت، خطر مسمومیت با قارچ‌های سمی تهدیدی برای سلامت افراد محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه علائم این نوع مسمومیت بین ۲ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف قارچ در فرد ظاهر می‌شود، تصریح کرد: علائم اولیه مسمومیت با قارچ‌های کوهی شامل تهوع، استفراغ، اسهال، شکم درد و تعریق است، اما مسمومیت‌های پیشرفته می‌تواند موجب بروز علائم مغزی مانند توهم، خواب آلودگی، تشنج، نارسایی کلیه و کبد و حتی مرگ بیمار شود.

محمدرضا کریمی معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: سمی بودن قارچ‌های خود رو فقط در آزمایشگاه‌های مجهز قابل شناسایی است و نمی‌توان قارچ‌های سمی را از روی ظاهر و یا مزه آن‌ها تشخیص داد.

وی با بیان اینکه سم موجود در قارچ‌های خود رو با هیچ یک از روش‌های طبخ شامل پختن، سرخ کردن و یا کباب کردن از بین نمی‌رود، افزود: توصیه می‌شود شهروندان فقط از قارچ‌هایی که به صورت صنعتی و بهداشتی تولید و در فروشگاه‌های معتبر عرضه می‌شوند، استفاده کنند.

بهار پارسال مسمومیت مصرف قارچ‌های خود رو در استان‌های غربی کشور منجر به مرگ ۱۸ نفر و مسمومیت بیش از هزار نفر شد که عده‌ای از این بیماران برای پیوند کبد به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز منتقل شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟