به گزارش جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی اظهار کرد: به دنبال بارش‌های سنگین و وقوع سیل در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان، این جمعیت ۱۰ تیم تخصصی امداد و نجات برای کمک به سیل‌زدگان استان لرستان اعزام کرد.

وی ادامه داد: با هماهنگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور، امروز چهارشنبه ۵۰ نفر از نجات‌گران مجرب در قالب ۱۰ تیم تخصصی امداد و نجات از استان زنجان به استان سیل‌زده لرستان اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با اشاره به تجهیزات همراه این تیم‌های اعزامی، افزود: این تیم‌ها تجهیزاتی همچون لجن‌کش، پمپ‌های روبین، الکتروپمپ و اسپیکو همراه دارند.

میرزایی به اقدامات انجام شده در استان در پی بارش‌های چند روز گذشته نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش‌های سنگین در روزهای گذشته، همچنان امدادگران این جمعیت برای کمک‌رسانی در آماده‌باش هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در زمینه سیل و آب‌گرفتگی در استان و تعیین تیم‌هایی مشخص در محل‌های حادثه‌خیز برای کمک به شهروندان در صورت بروز حادثه از جمله تمهیدات این جمعیت در چند روز اخیر بود.

میرزایی خاطرنشان کرد: ۱۸ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت این جمعیت در قالب طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۹۸ در جاده‌های صعب‌العبور و گردنه‌های استان برای هرگونه عملیات و پاسخ‌گویی به حوادث و سوانح در آماده‌باش کامل هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟