به گزارش گروه حوادث رکنا، تلاش به موقع آتش نشانان در مهار این آتش سوزی مانع از گسترش آن در بازار گل و گیاه شد.

بر اساس این گزارش، مالکین غرفه های فروش گل در بازار گل امام رضا(ع) پس از اینکه متوجه شدند از اتاق استراحت کارگران دود و شعله خارج می شود، سراسیمه به آتش نشانی اطلاع دادند و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت ۱۰ صبح روز گذشته با توجه به حساسیت محل حادثه و ازدحام جمعیت، بی درنگ آتش نشانان ایستگاههای ۳۷، ۶۳ و ۷۸ به همراه تیم نجات ۱۵ را به جاده ی خاوران شرق، بازار گل امام رضا(ع) اعزام کرد.

آتش سوزی در محل استراحت کارگران بازار گل و گیاه

محمود شکوری فرمانده ی آتش نشانان اعزامی درباره ی این حادثه گفت: پس از رسیدن به محل مشاهده شد که از یک اتاق کارگری به وسعت حدود ۲۰متر مربع که در طبقه ی فوقانی یکی از غرفه های فروش گل قرار داشت، شعله آتش سوزی در محل استراحت کارگران بازار گل و گیاه های آتش به بیرون زبانه می‌کشد.

 

وی اضافه کرد:آتش نشانان بدون معطلی پس از تقسیم شدن به سه تیم و کشیدن دو رشته لوله ی آبدهی به جلوگیری از سرایت آتش و خاموش کردن آن مشغول شدند. دو تیم نجات نیز ضمن اطمینان از عدم وجود افراد محبوس شده درداخل اتاقک، شهروندانی را که به قصد خرید در محل حضور داشتند، به بیرون از بازار هدایت کردند.

این فرمانده ی آتش نشانی در ادامه ابراز داشت: پس از مهار و خاموش کردن آتش، نیروهای آتش نشان به جابجایی اجناس از داخل اتاقک کارگری پرداخته و پس از ایمن کردن محل حادثه، تذکرات ایمنی لازم را به مالکین غرفه ها و کارگرانی که پس از اتمام کار برای استراحت در همان محل ساکن هستند، ارائه کردند.

گفتنی است علت اصلی بروز این حادثه هم اکنون توسط کارشناس آتش نشانی منطقه در دست بررسی است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟