به گزارش رکنا، هادی داورکارشناسی اداره هواشناسی زابل گفت: اگرچه سرعت وزش باد قابل توجه بوده، اما به سبب بارندگی‌های امروز تأثیر به خصوصی در کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا نداشته است.

وی تصریح کرد: به موجب وزش این باد شدید به صورت لحظه‌ای و کوتاه مدت دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۶۰۰۰ متر کاهش داد، اما با کاهش سرعت وزش باد، شرایط به حالت عادی بازگشت.

کارشناس هواشناسی زابل در ادامه به فعالیت سامانه بارشی در شمال استان اشاره کرد و گفت: تا ساعت ۶:۳۰ امروز در ۱۸ ایستگاه بارانسنجی و هواشناسی در پنج شهرستان شمال استان بارندگی گزارش شده که بیشینه بارش‌ها با میزان ۱۳ میلی متر مربوط به هیرمند بوده است.

داور با بیان اینکه در محدوده کوه خواجه ۱۲ میلیمتر باران باریده است، ادامه داد: در زهک و حومه آن نیز بارش به ۱۰ میلی متر و بیشتر از آن نیز رسیده است به طوریکه از روستای محمد شاه کردم این شهرستان ۱۱.۵ میلی متر باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون بارش باران در محل فرودگاه زابل ادامه دارد، افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های هواشناسی انتظار می‌رود تا اواسط وقت امروز شاهد فعالیت این سامانه بارشی در شمال استان باشیم، البته سامانه تضعیف شده و رفته رفته از استان خارج می‌شود.

کارشناس هواشناسی زابل در باره وضعیت دمایی این شهر نیز گفت: بامداد امروز دمای هوای زابل در سردترین لحظات به ۶.۹ درجه سلسیوس رسید، انتظار است با تداوم جریانات شمالی، کاهش دما در شمال استان روی دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟