به گزارش گوه حوادث رکنا، زمانی که پدر نگران یک خانواده در تماس با سامانه 125 از عدم پاسخگویی تماس با همسرش خبر داد، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت ۸ صبح روز گذشته به سرعت نیروهای عملیات ایستگاه ۲۱ را به شهرک کیانشهر، خیابان ابراهیمی، خیابان سیامک شمالی اعزام کرد.

نجات مادر و فرزند از خطر مسمومیت با گاز شهری

محسن سرابندی فرمانده ی آتش نشانان حاضر در محل حادثه در این باره گفت: در یکی از واحدهای مسکونی یک ساختمان پنج طبقه ی دو واحدی به مساحت ۶۰ مترمربع با توجه به حضور دو نفر از اعضای خانواده، بوی شدید گاز شهری به مشام می خورد.

نجات مادر و فرزند از خطر مسمومیت با گاز شهری

وی افزود: آتش نشانان پس از تجهیز خود به دستگاه های تنفسی، برق و گاز ساختمان را قطع کردند و با رعایت تمام اصول اولیه ی ایمنی پس از باز کردن درب واحد مسکونی با یک مادر 35 ساله و دختر بچه ی د وساله روبرو شدند که بی حال نقش بر زمین شده بودند.

فرمانده ی آتش نشانان تصریح کرد: با بررسی های بیشتر مشاهده شد به علت نبود بست و شکستگی در مسیر، شیلنگ گاز از لوله ی آن جدا و گاز شهری در محیط منتشر شده بود.

وی افزود: نیروهای عملیات بلافاصله مادر جوان را به همراه فرزندش از محل حادثه دور کردند و آنها را در محیط باز قرار دادند.

سرابندی خاطر نشان کرد: آتش نشانان مصدومین را برای ادامه مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند و پس از ایمن سازی های لازم به ماموریت خود پایان دادند.

وی بیان داشت: شهروندان گرامی دقت داشته باشند که هر وسیله ی گاز سوز باید دارای شیلنگ و بست جداگانه باشد که شاهد این حوادث نباشیمبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟