به گزارش گروه حوادث رکنا، سید ابوالحسن میرجلیلی روز دوشنبه افزود: با توجه به شروع بارندگی های شدید از عصر روز گذشته (یکشنبه) شاهد وقوع روان آب و آبگرفتگی در مسیر رودخانه های فصلی به ویژه در شهرستان های بیرجند، زیرکوه ، درمیان، قاینات ، فردوس و سرایان بودیم.

وی اظهار داشت: همچنین بارندگی و سیلاب موجب قطع برق برخی از روستاهای قاینات، زیرکوه و بیرجند شد که کمتر از 1.5 ساعت شرکت برق نسبت به رفع مشکل اقدام کرد و نیز 6 راه روستایی که در این شهرستان ها بر اثر ریزش کوه مسدود شده بود بازگشایی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: برف روبی از شب گذشته در مناطق کوهستانی و گردنه های استان توسط راهداران آغاز شده است و هنور ادامه دارد.

وی یادآور شد: با توجه به جاری شدن روان آب و سیلاب در برخی مناطق استان به 178 نفر طی 24 ساعت گذشته در جاده ها امدادرسانی شده است.

میرجلیلی همچنین از رها سازی 18 خودروی گرفتار سیلاب توسط تیم ها امدادی استان در این مدت خبر داد و افزود: بارش تگرگ هم در شهرستان های سرایان، فردوس، بیرجند زیرکوه و قاینات خساراتی را به درختان وارد کرد.

وی گفت: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی در خصوص شدت فعالیت سامانه بارشی 73 تیم امدادی در استان از روز گذشته به مدت 48 ساعت به حالت آماده باش درآمدند و با توجه به ادامه بارندگی ها مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی، تیم های امدادی را شامل امدادگران جمعیت هلال احمر، آتش نشانان، تکنسین های اورژانس، راهداران، واحدهای پلیس راه و مجموعه شهرداری ها و دهیاری ها استان ذکر کرد.

وی با بیان اینکه اکنون تمامی جاده های استان باز است و مشکلی وجود ندارد یادآور شد: نیروهای امدادرسانی برای حفاظت از جان و مال مردم در حال امدادرسانی هستند و بعد از اتمام بارندگی و بررسی های لازم، میزان خسارات سیلاب و آبگرفتگی اعلام می شود.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی وزش باد شدید و بارش باران تا امشب (دوشنبه) ادامه دارد و بارندگی ها در این مدت می تواند سبب وقوع روان آب و آبگرفتگی معابر شود.

سازمان مدیریت بحران کشور نیز با اشاره به ناپایداری جوی از روز گذشته (یکشنبه) تا سه شنبه در استان های شرق و جنوب شرق کشور خواستار به کارگیری تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟