کدخبر: 450750 ارسال پرینت 26

حوادث رکنا: سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی تکاب گفت: امدادگران اورژانس این شهرستان ۲ مادر باردار گرفتار شده در جاده‌های روستایی این شهرستان را از میان برف و کولاک نجات دادند.

سعید امیدی سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی تکاب افزود: کادر درمانی و پرستاری اورژانس این شهرستان پس از تماس تلفنی مبنی بر برفی بودن راه دسترسی ۲ مادر باردار در روستا‌های گوی آغاج و بابانظر بلافاصله در قالب ۲ اکیپ جداگانه به این روستا‌ها اعزام شدند.

وی بیان کرد: این ۲ مادر باردار روستایی که نتوانسته بودند با خودروی شخصی از جاده برفی روستایی عبور کرده و راهی مراکز درمانی شوند، با تلاش سه ساعته راهداران و نیرو‌های اورژانس تکاب به موقع به بیمارستان شهدای این شهرستان منتقل و تحت مداوای پزشکان قرار گرفتند.

وی ادامه داد: برای نجات و انتقال این مادران باردار پرسنل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی جاده‌ای در گردنه مایین بلاغ و بخش تخت سلیمان تکاب وارد عمل شده و آنان را در سلامت کامل با ۲ دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان منتقل کردند.

سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی تکاب بیان کرد: ارتفاع برف در راه دسترسی ۲ روستای گوی آغاج و بابانظر به یک متر می‌رسد و همین امر موجب گرفتار شدن خودروی‌های شخصی برای انتقال مادران باردار از این روستا‌ها به بیمارستان شده بود.

امیدی افزود: راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تکاب نسبت به برف روبی و بازگشایی مسیر تردد آمبولانس‌های اورژانس برای انتقال مادران باردار اقدام کردند.

وی گفت: در روستای بابانظر بخش تخت سلیمان خروج یک دستگاه تریلی از جاده موجب مسدود شدن مسیر و کندی ارائه خدمات به مادر باردار شده بود که کادر درمانی مرکز فوریت‌های پزشکی تکاب بدون آمبولانی خود را به منزل این مادر باردار رساندند و تا پیش از رسیدن آمبولانس وضعیت جسمی وی را تحت کنترل قرار دادند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها