سعید امیدی سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی تکاب افزود: کادر درمانی و پرستاری اورژانس این شهرستان پس از تماس تلفنی مبنی بر برفی بودن راه دسترسی ۲ مادر باردار در روستا‌های گوی آغاج و بابانظر بلافاصله در قالب ۲ اکیپ جداگانه به این روستا‌ها اعزام شدند.

وی بیان کرد: این ۲ مادر باردار روستایی که نتوانسته بودند با خودروی شخصی از جاده برفی روستایی عبور کرده و راهی مراکز درمانی شوند، با تلاش سه ساعته راهداران و نیرو‌های اورژانس تکاب به موقع به بیمارستان شهدای این شهرستان منتقل و تحت مداوای پزشکان قرار گرفتند.

وی ادامه داد: برای نجات و انتقال این مادران باردار پرسنل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی جاده‌ای در گردنه مایین بلاغ و بخش تخت سلیمان تکاب وارد عمل شده و آنان را در سلامت کامل با ۲ دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان منتقل کردند.

سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی تکاب بیان کرد: ارتفاع برف در راه دسترسی ۲ روستای گوی آغاج و بابانظر به یک متر می‌رسد و همین امر موجب گرفتار شدن خودروی‌های شخصی برای انتقال مادران باردار از این روستا‌ها به بیمارستان شده بود.

امیدی افزود: راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تکاب نسبت به برف روبی و بازگشایی مسیر تردد آمبولانس‌های اورژانس برای انتقال مادران باردار اقدام کردند.

وی گفت: در روستای بابانظر بخش تخت سلیمان خروج یک دستگاه تریلی از جاده موجب مسدود شدن مسیر و کندی ارائه خدمات به مادر باردار شده بود که کادر درمانی مرکز فوریت‌های پزشکی تکاب بدون آمبولانی خود را به منزل این مادر باردار رساندند و تا پیش از رسیدن آمبولانس وضعیت جسمی وی را تحت کنترل قرار دادند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟