عصر روز دوشنبه به دنبال حاکم شدن هوای سرد همراه با وزش تندبادهای لحظه‌ای در مناطق مختلف استان اردبیل ساکنان شهرهای مختلف خانه‌نشینی را به رفتن در معابر‌ و خیابان‌ها ترجیح داده و این تندبادهای شدید در شهرهای مختلف همراه با فروریختن دیوارهای کم‌دوام، شکستن شیشه برخی از منازل، ریشه‌کنی درختان و درختچه‌ها و خسارت به سیما و منظر شهری و تابلوها شده است.

علاوه بر مشگین‌شهر تندباد شدید در اردبیل، نیر و سرعین چهره متفاوت به این شهرها بخشیده به طوری که در این مناطق با همکاری فرمانداران ستادهای مدیریت بحران به حالت آماده‌باش درآمدند تا به خسارت‌های وارده و مشکلات ایجاد شده در شهرها و مناطق روستایی به ویژه خسارت به تاسیسات زیربنایی و شهری رسیدگی کنند.

وزش تندباد در برخی از مناطق استان اردبیل به خاموشی مقطعی برق منجر شده که با تلاش نیروهای مدیریت برق شهرهای مختلف عملیات رفع خسارت و برقراری جریان برق انجام می‌شود.

وزش تندباد که در برخی از شهرها به تعطیلی پیش‌دبستانی‌ها و ابتدایی‌ها منجر شد در شهرهای اردبیل و مشگین‌شهر خساراتی را به تابلوها و تاسیسات شهرداری وارد کرد به طوری که برخی از المان‌ها و چراغانی شهری آسیب دیده و در کار روزانه ماموران شهرداری در رفت و روب معابر و کوچه‌ها اختلال ایجاد شد.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اردبیل وزش تندباد در شهرهای مختلف تا پایان وقت امروز ادامه خواهد داشت و از فردا با صاف شدن هوا و کاهش شدت جریان وزش باد باد ملایم در شهرهای مختلف این استان تداوم خواهد داشت.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟