به گزارش رکنا، بهمن زارع امروز در تبریز اظهار داشت: نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان ورزقان بامداد امروز در یک عملیات موفق هشت تن از کوهنوردان گرفتار در برف و کولاک در محور روستایی خوئینه رود ورزقان را نجات دادند.

وی افزود: امروز شنبه ۱۷ آذر ساعت حوالی 2 بامداد به دنبال تماس تلفنی از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات های امدادی جمعیت هلال احمر استان eoc)) مبنی بر گرفتار شدن یک تیم هشت نفره کوهنوردی در برف و کولاک در محور روستایی خوئینه رود واقع در علی بیگ کندی - جاده مس سونگون به طرف روستای خوئینه رود بلافاصله یک تیم امدادی از جمعیت هلال احمر شهرستان ورزقان به همراه دو دستگاه وسایط سنگین از راه ترابری شهرستان ورزقان به محل گرفتاری کوهنوردان اعزام شدند.

وی ادامه داد: با توجه به بسته بودن مسیر به واسطه بارش برف و کولاک و نجاتگران جمعیت شهر جمعیت هلال احمر شهرستان ورزقان بعد از طی مسافتی طولانی با پای پیاده خود را به کوهنوردان گرفتار در برف و کولاک رسانده و ضمن تحویل لوازم گرمایشی نسبت به انتقال نامبردگان به مکان امن اقدام کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر ورزقان خاطرنشان کرد: این عملیات طاقت فرسا بعد از سه و نیم ساعت و راس ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز با موفقیت به پایان رسید.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟