به گزارش رکنا، مقام‌های رسمی ژاپن می‌گویند ۷ تفنگدار ارتش آمریکا که سرنشین این هواپیماها بوده‌اند در این حادثه Incident مفقود شده‌ بودند، اما ۲ نفر از آنها متعاقبا پیدا شدند. دست کم یکی از این نظامیان زنده مانده است.

سقوط این دو هواپیما روز پنج‌شنبه ۱۵ آذر ساعت ۲ بامداد به وقت ژاپن اتفاق افتاد. محل حادثه ۳۲۲ کیلومتر دورتر از سواحل ژاپن بوده است.

وزیر دفاع ژاپن

تاکشی ایوایا، وزیر دفاع ژاپن در این زمینه گفت: «شنیده‌ام که پدافند دریایی یک نفر را نجات داده و این فرد در حال حاضر در شرایط خوبی به سر می‌برد.»

یکی دیگر از سرنشینان این دو هواپیما پیدا شده، اما گزارشی از این که آیا او از این حادثه جان سالم به در برده یا نه، منتشر نشده است. سخنگوی پدافند دریایی ژاپن نیز این موضوع را تأیید کرده اما می‌گوید که از جزییات وضعیت او خبر بیشتری در دست نیست.

آمریکا

وزیر دفاع ژاپن همچنین تاکید کرده: «ارتش ایالات متحده و هواپیماها و کشتی‌های ژاپن جستجو برای یافتن گمشدگان را در دستور کار دارند و امیدوارم که همه اعضای به زودی نجات پیدا کنند.»

یکی از هواپیماهایی که صبح امروز سقوط Fall کرد از نوع جت جنگنده هورنت اف/ای-۱۸ بود و دو سرنشین داشت و فردی که از سقوط جان سالم به در برده، سرنشین همین هواپیما بوده است. هواپیمای دیگر نیز مدل کی‌سی ۱۳۰ و مخصوص سوخت‌گیری بوده که ۵ نفر سرنشین داشته است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟