«رضا خواجه‌ای»، رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت 51 اکیپ ارزیابی در مناطق زلزله‌زده گفت: زلزله 6.4 ریشتری 3 شهرستان گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین را تحت‌تأثیر قرار داد و در این 3 شهرستان 12 روستا بیش از همه دچار آسیب شدند.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با اشاره به بازسازی بیش از 80 درصد واحدهای مسکونی در این شهرستان ها گفت: این امر موجب شد که در زلزله اخیر واحدهای مسکونی این شهرستان‌ها آسیبی نبینند. عمده آسیب‌ها متوجه واحدهای مسکونی روستایی فرسوده است که بازسازی نشده بودند.

وی تصریح کرد: خسارت این 250 واحد روستایی نیز عمدتاً از نوع تعمیری است اما اعلام آمادگی کرده‌ایم که هر مالکی که قصد داشته باشد واحد روستایی خود را در این 12 روستا تخریب کرده و از نو بازسازی کند تسهیلات در اختیار او قرار دهیم.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه میزان تسهیلات کمکی برای بازسازی این واحدها را 35 میلیون تومان اعلام و تصریح کرد: همراه این تسهیلات 5میلیون تومان کمک بلاعوض هم به مالکان پرداخت می‌شود.

خواجه‌ای با بیان اینکه هیچ واحد مسکونی در شهرهای مناطق زلزله‌زده دچار آسیب نشده گفت: تنها 4 واحد تجاری در شهر سرپل ذهاب تخریب شدند که در کنار سایر واحدها بازسازی خواهند شد.

وی با بیان اینکه عمده ارزیابی واحدهای آسیب‌دیده انجام شده، یادآور شد: ارزیابی واحدها همچنان ادامه دارد، چون امکان دارد فردی هنوز برای اعلام خسارت واحد مسکونی خود مراجعه نکرده باشد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟