به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۷۳ نفر امسال بر اثر غرق‌شدگی در مازندران جان باختند.

وی افزود: هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما هموطنان بسیاری برای گردشگری و استراحت در دامنه کوه و ساحل دریا به مازندران سفر می‌کنند که برخی از آن‌ها بازگشتی خوش ندارند.

عباسی با اشاره به اینکه شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه Incident برای گردشگران است، گفت: امسال تعداد فوتی‌های ناشی از غرق‌شدگی در خارج از طرح دریا (۵۷ نفر)، محدوده طرح (۲ نفر) رودخانه (۸ نفر)، دریاچه مصنوعی و سد (۳ نفر) حوض یا حوضچه (۳ نفر) نفر هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در خصوص کاهش آمار غرق شدگی در ایام شروع طرح دریا در استان افزود: پیگیری‌ها، هشدار و بیان آمار غریق‌ها از طرف خبرگزاری، رسانه ملی و سایت‌های مجازی استان در بیان واقعیت‌های مربوط به دریا اقدام موثری بود در کاهش این آمار که رسانه‌ها مسائل طرح دریا را همچون گذشته جدی‌تر پیگیری کنند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟