حوادث کدخبر: 372390 ارسال پرینت 20

حوادث رکنا: بیش از ۱۸ هزار نفر از ساکنان فیجی پس از اینکه طوفان گرمسیری "کِنی" در روز سه‌شنبه این جزیره اقیانوس آرام جنوبی را با باران‌های سنگین و بادهای ویرانگر در نوردید هنوز در کمپ‌های اسکان اضطراری زندگی می‌کنند.

سازمان ملی مدیریت بحران فیجی (NDMO) اعلام کرده که بیشتر این افراد هم‌اکنون در مراکزی در غرب این کشور اسکان داده شده و تا زمانی که خانه‌هایشان از امنیت کافی بهره‌مند نشود در این کمپ‌ها باقی‌ خواهند ماند.

رییس سازمان ملی مدیریت بحران این کشور نیز اعلام کرد: اثرات این طوفان بر فیجی هنوز ناشناخته بوده و تمرکز این سازمان در حال حاضر بر فراهم کردن خدمات اضطراری برای افرادی است که از آن آسیب‌ دیده‌اند.

با این حال ارزیابی آسیب‌ها در بخش غربی و دیگر مناطق آسیب‌دیده این کشور در حال انجام است.

طوفان کِنی در روز سه‌شنبه باعث ویرانی‌های بسیاری از جمله خرابی‌ خانه‌ها و پوشش گیاهی و نیز مرگ یک نفر در غرب این جزیره شد. در حال حاضر ۹۰ جاده در سراسر فیجی به دلیل آسیب‌های ناشی از این طوفان مسدود شده و تمامی مدارس بخش غربی فیجی و جزیره "کاداوو" تعطیل و به کمپ‌های اسکان اضطراری تبدیل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، طوفان کنی پس از طوفان گرمسیری "جوزی" که منجر به مرگ شش تن در عید پاک آخر هفته شد، دومین طوفان گرمسیری است که در این هفته فیجی را در نوردیده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

57663405اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها