کدخبر: 283833 ارسال پرینت 2

رکنا: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر برای اطفای حریق جنگل های الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک به منطقه محل وقوع حریق اعزام شد.

صادق سلامت در خصوص آتش سوزی مجدد جنگل های الوارگرمسیری شهرستان اندیمشک اظهار کرد: این آتش سوزی در محدوده صحرا چک در بخش الوار گرمسیری از توابع اندیمشک رخ داده بود.
وی با اشاره به صعب العبور و کوهستانی بودن منطقه و پوشش انبوه گیاهی و در نتیجه دشواری کار اطفای حریق و کندی روند آن به دلیل شدت گرما و آتش سوزی افزود: به همین دلیل یک فروند بالگرد و سه تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر برای اطفای حریق جنگل های الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک و امدادرسانی به مصدومین احتمالی به منطقه محل وقوع حریق اعزام شدند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه عوامل امدادی این جمعیت از ظهر شنبه ۲۴ تیر تا دوشنبه در منطقه حضور داشتند، تصریح کرد: در آخرین آتش‌سوزی در سال جاری جنگل‌های بلوط الوار گرمسیری اندیمشک ۵۲۶ هکتار از سطح مراتع و جنگل‌های بلوط طعمه حریق شد.
سلامت ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی در خاموشی شعله‌های آتش وزش باد و سختی گذر در محدوده آتش‌سوزی است.
وی بیان کرد: پس از اعلام حریق به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر خوزستان، سه تیم مجرب از امدادگران و نجاتگران هلال احمر اندیمشک در قالب ۹ نفر به همراه تجهیزات لازم به منطقه محل وقوع حریق اعزام شد و پس از ارائه کمک های اولیه به دو مصدوم در منطقه، دو فرد مذکور را به مرکز درمانی منتقل کردند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان اضافه کرد: در صورت ادامه آتش سوزی و نیاز، از شهرستان های همجوار نیز امدادگران و تجهیزات لازم به منطقه اعزام می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها