حوادث طبیعی کدخبر: 234724 ارسال پرینت 2

رکنا: زلزله ای به بزرگی 6.2 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) صبح جمعه بخش هایی از شرق اندونزی در 'سومباوا' را لرزاند، اما هشدار سونامی صادر نشد.

'سوتوپو' سخنگوی آژانس ملی مدیریت بحران اندونزی، گفت که این زمین لرزه زیرآبی شدید در منطقه سومباوا و برخی از جزایر اطراف آن از جمله جزیره بالی احساس شد، اما تاکنون گزارشی از آسیب دریافت نشده است.

سازمان زمین شناسی آمریکا ابتدا قدرت این زلزله را 6.4 ریشتر و مرکز آن را در 71 کیلومتری جنوب شهر 'رابا' و در عمق 72 کیلومتری زمین اعلام کرد.

مرکز اعلام خطر سونامی اقیانوس آرام پس از این زمین لرزه هشدار سونامی صادر نکرد.

اما خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا) قدرت زلزله را 6.6 در مقیاس امواج درونی زمین اعلام کرد. این زلزله ساعت 6 و 30 دقیقه صبح به وقت محلی در جنوب غربی 'سومبا' و شرق 'سوندای' به وقوع پیوست.

سازمان هواشناسی، اقلیم شناسی و ژئوفیزیک اندونزی از مردم خواسته است آرام باشند و از اینکه سونامی منطقه را با خطر مواجه نمی کند مطمئن شوند.

اندونزی اوایل ماه جاری میلادی نیز شاهد زلزله مهیبی در استان 'آچه' این کشور بود که بر اثر آن دستکم 100 نفر جان خود را از دست دادند و ساختمان ها و خانه های زیادی تخریب شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر