مبلغ جرایم رانندگی در پیشگیری از حوادث ترافیکی "بازدارندگی" ندارد

به گزارش رکنا، مراسم اختتامیه نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک در محل برج میلاد با حضور مدیران وزارت کشور، فرماندهان پلیس راهور فراجا و مسئولان مدیریت شهری برگزار شد.

 پوریا محمدیان؛ مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با قدردانی از شهرداری تهران و هیئت علمی و اجرایی برگزارکننده کنفرانس بین‌المللی حمل و نقل و ترافیک گفت: این کنفرانس، معتبرترین رویداد علمی است که در حوزه حمل و نقل و ترافیک در کشور برگزار می‌شود.

محمدیان با برشمردن ویژگی‌های برجسته کنفرانس بین‌المللی حمل و نقل و ترافیک افزود: حضور پررنگ مسئولان دولتی از جمله معاونان حمل و نقل و ترافیک شهرها و کلان‌شهرهای کشور و فرماندهان ارشد پلیس راهور فراجا از تهران و سراسر کشور بر اهمیت این رخداد حمل و نقلی افزود.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور اقدامات خوب صورت گرفته در جهت توسعه حمل و نقل عمومی در شهرها و کلان‌شهرهای کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: انعقاد قرارداد 5 هزار دستگاه اتوبوس و 5 هزار دستگاه وَن، با یارانه بالای دولتی در دولت سیزدهم بسته شده که به زودی در اختیار شهرداری‌ها قرار خواهد گرفت و طلسم خرید 630 دستگاه واگن برای متروی تهران نیز شکسته شد.

محمدیان، تغییر نگاه به موضوع کاهش آلودگی هوا و افزایش ایمنی حمل و نقل را از نمودهای بارز کنفرانس بین‌المللی حمل و نقل و ترافیک دانست و افزود: توجه ویژه به بانک‌های اطلاعاتی و تجمیع دیتاها از جمله ساز و کارهایی است که از طریق آنها می‌توانیم به اجماع مناسبی در مباحث ترافیک و حمل و نقل شهری دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به آموزش‌ و فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک و مشارکت مردمی در این حوزه گفت: مبلغ جرایم رانندگی در پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی ، بازدارندگی لازم را ندارد و رویکرد پلیس راهور فراجا برای بازنگری در این بخش قابل ستایش است.

 

کدخبر: 876009
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟