بخشش دیه میلیاردی با پا در میانی ریش سفیدان در گلستان

به گزارش رکنا، احمد جعفری درباره ورود پرونده به شورای حل اختلاف گلستان گفت: پارسال از ۱۰۸ هزار پرونده وارده به شورای حل اختلاف استان، ۳۰ هزار پرونده به صلح و سازش ختم شد.

رییس شورای حل اختلاف استان گلستان افزود: یکی از این پرونده ها، پرونده میلیاردی دیه در شعبه صلح و سازش بخش کمالان علی آباد کتول بود که با پادر میانی ریش سفیدان ختم به خیر شد. متهم این پرونده جوان ۲۰ ساله ایست که به پرداخت یک میلیارد تومان دیه به شاکیان محکوم شده بود، اما به علت ناتوانی در پرداخت دیه، تاکنون زندانی بود.

وی تصریح کرد: این پرونده به شعبه صلحی شورای حل اختلاف کمالان شهرستان علی آباد کتول ارجاع و با مشارکت اعضای شورای حل اختلاف، ریش سفیدان و بزرگان منطقه، ۴ شاکی این پرونده بزرگوارانه دیه میلیاردی خود که حق شرعی و قانونی آنان بود را بخشیدند و رضایت دادند. با رضایت شاکیان پرونده این جوان که از دو سال پیش زندانی بود آزاد شد.

رییس شورای حل اختلاف استان گلستان گفت: ۴۴ شعبه صلحی در دادگستری‌ها و دادسرا‌های استان بر سازش پرونده‌هایی که از شعب به آنان ارجاع می‌شود، تخصصی کار می‌کنند که سازش ۶۰ درصدی پرونده‌های ارجاعی، حاصل تلاش اعضای این شعب است.

جعفری افزود: شعب صلحی رای صادر نمی‌کنند و وظیفه آن‌ها تلاش برای سازش طرفین پرونده هاست.

وی خاطرنشان کرد: پارسال با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف استان ۱۶ محکوم به قصاص، دوباره به زندگی بازگشتند و ۴۱۲ زندانی آزاد شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟