تمدید حفاظتی برای پمپئو و هوک به دلیل تهدید جدی از سوی ایران

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، دولت بایدن ارائه خدمات حفاظت دولتی را برای برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه دولت دونالد ترامپ را به دلیل آن‌چه «تهدید پابرجا از سوی ایران» عنوان شده، تمدید کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در اخطاریه‌های جداگانه‌ای که هفته گذشته به کنگره آمریکا فرستاد، تاکید کرد که تهدیدها علیه پمپئو و هوک‌«جدی و موثق» هستند.

هوک و پمپئو که با سمت‌های دولتی‌شان در کارزار «فشار حداکثری» دولت دونالد ترامپ علیه ایران فعالیت داشتند، همچنین از سوی ایران برای نقش داشتن در ترور و به شهادت رساندن شهید سردار قاسم سلیمانی ، فرمانده پیشین نیروهای قدس سپاه پاسداران در ژانویه ۲۰۲۰، طی حمله‌ای پهپادی در بغداد متهم شده‌اند.

پنجم ژانویه، با اخطاریه‌هایی که به کنگره فرستاده‌شد، دهمین باری بود که وزارت امور خارجه آمریکا خدمات حفاظتی را برای هوک از زمان ترک سمتش در سال ۲۰۲۱ افزایش داد. این خدمات دولتی برای هفتمین بار  نیز برای پمپئو تمدید شد.

آسوشیتد پرس در مارس ۲۰۲۲ گزارش داد که وزارت امور خارجه آمریکا ماهانه مبلغی بیش از ۲ میلیون دلار برای حفاظت ۲۴ ساعته از پمپئو و هوک هزینه می‌کند.

منبع : ایسنا

 

کدخبر: 860325
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟