افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در منامه

به گزارش رکنا، «یائیر لاپید»، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و وزیر خارجه بحرین امروز پنجشنبه نخستین سفارت اسرائیل در منامه را افتتاح کردند.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هنگام افتتاح این سفارتخانه گفت: «امیدواریم که مردم های ما تا ابد در صلح و رفاه زندگی کنند. اسرائیل امروز گامی مهم و تاریخی در منطقه خلیج [فارس] برمی دارد.»

«عبداللطیف بن راشد الزیانی»، وزیر امور خارجه بحرین هم گفت: «این پیامی آشکار به همه است که نشان می دهد ما مصمم هستیم. کار ما هنوز به اتمام نرسیده است.»

روزنامه تایمز اسرائیل نوشته سفارت اسرائیل در طبقه بیست و نهم ساختمان تجارت جهانی بحرین واقع شده است. «ایتان ناعه» قرار است نخستین سفیر رژیم صهیونیستی در منامه باشد.

«یائیر لاپید» ساعاتی قبل تر در نخستین سفر رسمی پس از توافق عادی سازی روابط  میان تل آویو و منامه، صبح امروز (پنجشنبه، 30 سپتامبر) وارد بحرین شده بود. او در صفحه شخصی خود در توئیتر با انتشار تصاویری از ورودش به بحرین، نوشت: «وارد بحرین شدیم. بسیار مفتخرم که نماینده اسرائیل در اولین سفر رسمی و تاریخی به این کشور هستیم.به خاطر استقبال گرمتان متشکرم».

بحرین و رژیم صهیونیستی در تاریخ ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا به طور رسمی در کاخ سفید توافق عادی سازی روابط امضاء کردند و به دنبال این اقدام، در زمینه های مختلفی توافق همکاری امضاء کردند.

ترامپ در آن روز در توییتر با اعلام عادی سازی روابط بین منامه و تل آویو نوشت: «امروز یک گشایش تاریخی دیگر اتفاق افتاد! دو دوست بزرگ ما، اسرائیل و پادشاهی بحرین به توافقی برای صلح دست پیدا کردند- بحرین دومین کشور عربی است که ظرف ۳۰ روز با اسرائیل صلح می کند.»

چند ماه پیش پیش نیز خبرگزاری رسمی بحرین گزارش داد که «یوسی کوهن» رئیس وقت دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) وارد این کشور شده و با مقامات امنیتی بحرین دیدار کرده است.

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟