کره جنوبی بخش ایزوله بادی برای بیماران کرونایی ساخت

به نقل از رویترز، در حالی که کشورهای مختلف در سراسر جهان با کمبود تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی مواجه هستند، محققان کره جنوبی اعلام کردند که بخش بیمارستانی بادی با "فشار منفی" برای جداسازی و درمان بیماران مبتلا به بیماری های عفونی مانند کووید_19 طراحی کرده اند.

به گزارش رکنا، در این اتاقک ها از سیستم تهویه استفاده می شود که فشار منفی ایجاد می کند تا هوا بتواند به داخل اتاق ایزوله وارد شده و با ایمنی از کانال خارج شود و به این ترتیب به جلوگیری از انتشار عوامل بیماری زای موجود در هوا کمک می کند.

بر اساس این گزارش، اتاقک های ایزوله بادی به ابزاری حیاتی برای مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا تبدیل شده اند، اما بسیاری از کشورها هنوز برای ایجاد سریع این گونه بخش ها به سختی در تلاش هستند.

این کلینیک های سیار که توسط یک تیم تحقیقاتی در موسسه پیشرفته علم و فناوری کرهKAIST طراحی شده است، چادرهای بزرگ بادی مانند فضای گلخانه ای هستند که به گفته این موسسه، هزینه تولید آن ها یک پنجم هزینه ساخت یک بخش بیمارستان معمولی است.

به گفته "نام تک-جین"، یک استاد رشته طراحی صنعتی که تیم KAIST را رهبری می کند، چادرهای این بخش های ایزوله به اندازه یک زمین بسکتبال بوده و در مدت کمتر از یک روز قابل نصب و تجهیز هستند.

نام به رویترز گفت: در ابتدای شیوع بیماری همه گیر کووید_19، ایجاد امکانات برای بیماران خفیف کرونایی مشکل بزرگی نبود، اما متوجه شدیم که فضا برای بیماران جدی به شدت مورد نیاز است چرا که وضعیت آنها می تواند به طور ناگهانی بدتر شود.

این استاد دانشگاه کره ای در ادامه تأکید کرد که تیم وی برای تولید انبوه این بخش های ایزوله آماده هستند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟