تشدید بحران در بیمارستان‌های کانادا به دلیل شیوع کرونا

به گزارش رکنا، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز جمعه گفت: سیستم بیمارستانی کانادا در معرض خطر گرفتار شدن در یک باتلاق قرار دارد زیرا این احتمال وجود دارد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تا پایان امسال 4 برابر شود.

بر اساس این گزارش، اظهارات نخست وزیر کانادا در حالی است که تورنتو بزرگترین شهر کانادا برای قرنطینه سراسری آماده می شود.

نخست وزیر کانادا از مردم خواسته است تا حتی الامکان در خانه های خود بمانند زیرا موج دوم شیوع ویروس کرونا بسیاری از ایالت ها را مجبور کرده است تا تدابیر محدودکننده ای را علیه حمل و نقل و کسب و کارها اعمال کنند.

مقام های رسمی کانادا نسبت به بی توجهی برخی شهروندان نسبت به تدابیر بهداشتی و پیشگیرانه معترض هستند.

ترزا تام از مقام های ارشد بهداشت و درمان کانادا گفت: صادقانه باید گفت امسال برگزاری عادی مراسم کریسمس در هاله ای از ابهام قرار دارد و نمی توان مانند سال های گذشته یک کریسمس عادی داشته باشیم. در بدترین سناریو ممکن است روزانه با بیش از 60 هزار مبتلای جدید روبرو شویم.

وی افزود: حتی اگر محدودیت های فعلی ادامه یابد، تعداد موارد جدید مبتلایان تا 31 دسامبر به بیش از 20 هزار نفر خواهد رسید. این رقم هم اکنون به کمتر از 5 هزار نفر رسیده است.

با این حال دوج فورد نخست وزیر اونتاریو روز جمعه اعلام کرد که تورنتو پرجمعیت ترین شهر کانادا و مرکز مهم مالی این کشور از روز دوشنبه قرنطینه خواهد شد.

تاکنون بیش از 315 هزار نفر در کانادا به ویروس کرونا مبتلا شده و 11265 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟