۳ کشور اروپایی مداخله کنندگان در لیبی را تهدید به تحریم کردند

به گزارش رکنا ؛ کشورهای آلمان، ایتالیا و فرانسه نسبت به اعمال تحریم علیه کشورهایی که در اوضاع لیبی دخالت می‌کنند، تهدید نمودند.

دراین بیانیه این سه کشور اروپایی آمده است: ما از تمامی بازیگران خارجی می‌خواهیم که دخالت روزافزون خود را (در لیبی) پایان داده و به تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل احترام بگذارند.

این بیانیه می‌افزاید: ما آماده ایم تا علیه کسانی که تحریم‌ها را به صورت زمینی، دریایی و هوایی نقض می‌کنند از تحریم احتمالی استفاده کنیم و منتظر پیشنهاد نماینده عالی اتحادیه اروپا و معاون رئیس در این خصوص هستیم.

این در حالی است که اتحادیه اروپا هم پیش از این به تأسیس پایگاه‌های نظامی خارجی در لیبی واکنش نشان داده و نسبت به آن ابراز نگرانی کرد.

در این ارتباط اتحادیه اروپا اعلام کرده است که این اتحادیه نمی‌خواهد شاهد تأسیس پایگاه‌های نظامی روسیه و ترکیه روبروی سواحل ایتالیا باشد.

اتحادیه اروپا در عین حال بحران روابط با ترکیه را بزرگترین چالش در سیاست خارجی خود عنوان کرده است.

ترکیه از دولت مستقر در طرابلس حمایت نظامی می‌کند در حالی که مصر، امارات متحده عربی و روسیه از رقبای این دولت که در شرق لیبی مستقر هستند، پشتیبانی کرده‌اند.

کشور نفت خیز لیبی از سال ۲۰۱۱ و در پی سرنگونی و کشته شدن معمر قذافی، دیکتاتور دیرینه این کشور، درگیر خشونت و جنگ داخلی است و مداخله خارجی در این کشور اوضاع را بدتر ساخته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟