کرونا بزرگترین های نفت و گاز در آمریکا را به ورشکستگی کشاند

به گزارش رکنا، به نقل از اویل پرایس، کالیفرنیا ریسورسز، بزرگترین شرکت حفاری نفت در ایالت کالیفرنیای آمریکا اعلام ورشکستگی کرد تا جدیدترین قربانی سقوط قیمت نفت به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا باشد. بحران کرونا تنها در ماه آوریل 20 میلیون بشکه در روز از تقاضای نفت را از بین برد.

این شرکت حفاری اعلام کرد با اکثر سهامدارانش برای یک طرح بازسازی به توافق رسیده است که می تواند 5 میلیارد دلار از بدهی های آن را کاهش داده و امکان فعالیت در شرایط قیمت پایین نفت را فراهم سازد.

صنعت نفت آمریکا مخصوصاً صنعت شیل ضربه سختی از بحران کرونا خورده است. کمبود نقدینگی و سطح بالای بدهی انعطاف پذیری این شرکت ها طی بحران فعلی را کاهش داده است.

طی سه ماه 18 شرکت نفت و گاز در آمریکا ورشکسته شدند

طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی، بیش از 18 شرکت نفت و گاز در آمریکا اعلام ورشکستگی کردند. 41 شرکت آمریکایی از آغاز سال جاری میلادی اعلام ورشکستگی کرده اند.

ریستاد انرژی در ماه آوریل هشدار داد اگر قیمت نفت حدود 20 دلار در هر بشکه باقی بماند، 530 شرکت نفت و آمریکا ورشکسته می شود. قیمت نفت از آن زمان رو به بهبود بوده است ولی ورشکستگی در بخش نفت و گاز آمریکا حتی با وجود قیمت 40 دلار در هر بشکه برای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت این کشور، همچنان ادامه دارد.

دلیل این ورشکستگی ها سطح بی ثبات بدهی است که نتیجه عدم پرداخت سود اوراق قرضه بی ارزش برخی از این شرکتها در سال گذشته است، یعنی زمانی که قیمت ها بسیار بالاتر بود. از طرف دیگر، بانک ها هم نسبت به صنعت نفت دلسرد شده‌اند چون نتوانسته به تعهدات خود در تولید عمل کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟