آمادگی فلسطین برای دیدار با اسرائیل

به گزارش رکنا، «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، امروز (دوشنبه)،‌ در کنفرانسی مطبوعاتی که انجمن خبرنگاران خارجی در دفتر شعبه ژنو سازمان ملل متحد برگزار کرد، در ارتباط با میانجیگری روسیه میان تشکیلات خودگردان و تل‌آویو گفت که فلسطین برای دیدار با تل‌آویو در مسکو آماده است؛ اما از شانه‌خالی کردن طرف «اسرائیلی» نگران است.

این اظهارات درست پس از آن صورت می‌گیرد که معاون وزیر خارجه روسیه پیشتر گفته بود، روسیه آمادگی دارد که در پایتخت این کشور یک دیدار خصوصی میان رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزار کند (جزئیات بیشتر).

به گزارش وبگاه خبری شبکه «روسیا الیوم»، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان در این ارتباط گفت: «تشیکلات خودگردان فلسطین به «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه، اعتماد دارد و چنانچه یقین پیدا کند که دیدارهایی از این دست ثمربخش خواهد بود و دو طرف را به میز مذاکره بازخواهد گرداند و همچنین اجرای طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری اشغالی را از سوی اسرائیل متوقف خواهد کرد، فلسطین مشکلی با سفر مجدد به مسکو نخواهد داشت».

ریاض المالکی در این خصوص گفت که پیشتر، دو بار تلاش شد تا دیداری میان «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان برگزار شود؛ اما هر دو تلاش به علت موضع رژیم صهیونیستی با شکست مواجه شد.

المالکی در ادامه گفت، نمی‌داند که آیا پوتین حاضر است در اقدامی جدید نتانیاهو را برای دیدار با طرف فلسطینی قانع کند یا خیر و آیا اینکه حاضر است بار دیگر شکست خود در برگزاری این دیدار را بپذیرد یا خیر.

وی همچنین اظهار داشت که به سفر نتانیاهو به روسیه، حتی اگر بار دیگر به این کشور دعوت شود، شک دارد و مطمئن نیست.

وزیرخارجه تشکیلات خودگردان در پایان گفت که فلسطین آماده است با اشراف مسکو، گفت‌و‌گویی تصویری با تل‌آویو داشته باشد؛ اما وی در عین حال بیان کرد، به اینکه این گفت‌و‌گو نتایج ملموسی در پی داشته باشد، مشکوک است. او همچین خاطر نشان کرد که «طرف فلسطینی این امکان را بررسی خواهد کرد؛ در صورتی که روسیه این مسئله را سودمند بداند».برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟