مسکو: گوگل ، فیس بوک و یوتیوب صداهای مخالف را به طور سیستماتیک سانسور می‌کنند

به گزارش رکنا، «الکساندر لوکاشویچ» نماینده روسیه در سازمان امنیت و همکاری در اروپا شب گذشته در جریان یک نشست آنلاین با اعضای کمیته دائمی این سازمان، شبکه‌های فیس بوک، یوتیوب و گوگل را متهم به سانسور رسانه‌های جمعی که خوشایند آنها نیست کرد.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، وی در این باره گفت: شبکه‌های اجتماعی غربی از آزادی بیان«رسانه‌های ناخوشایند» تغییر مسیر داده‌اند.

لوکاشویچ افزود: زمانیکه فیس بوک، یوتیوب و گوگل وارد فضای مجازی و جذب دنبال کنندگان شدند سخت بود که تصور کنیم سالها بعد این شرکتها از آزادی بیان به یک سیستم سختگیرانه بر روی جریان اطلاعات و سانسور رسانه‌های ناخوشایند روی بیاورند.

وی متذکر شد که اخیرا شبکه یوتیوب که به صورت دوفاکتو توسط دولت آمریکا کنترل می‌شود جسابهای شبکه تلویزیونی شبه جزیره کریمه و دو آژانس خبری روسی زبان را حذف کرده است. این اقدام بدون هشدار قبلی و توضیح دلایل آن انجام شده است. ناگهان هزاران دنبال کننده از دسترسی به ویدئوهایی که میلیونها بار دیده شده‌اند منع می‌شوند.

به گفته لوکاشویچ، تحت شعارهای زیبای دموکراسی و آزادی بیان، در آمریکا یک پاکسازی سیستماتیک فضای اطلاعات توسط پلتفرمهایی که زیرنظر دولت واشنگتن کنترل می‌شوند صورت میگیرد و این سبک دموکراسی آمرکایی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟