کرونا در آمریکا؛ شکسته شدن رکورد ابتلا در ۵ ایالت و از دست رفتن یک سوم مشاغل کوچک

به گزارش رکنا، پس از گذشت چند ماه از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و تبدیل شدن این کشور به منطقه‌ای کرونا زده، اکنون روز به روز نارضایتی‌ها و اعتراض‌ها از عملکرد ضعیف دولت فدرال و دونالد ترامپ افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه نیوزویک، داده‌های جمع آوری شده نشان می‌دهند افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا در تاریخ دهم تا شانزدهم مه (۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت) رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

رکورد موارد ابتلا به این ویروس در برخی از ایالت در حالی گزارش شد که بسیاری از مناطق دست به کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی مشاغل زدند.

بر اساس داده‌های اعلام شده توسط سازمان بهداشت و درمان ایالتی، ایالت‌هایی مانند آریزونا، کارولینای شمالی، داکوتای شمالی، تگزاس و ویرجینیا بیشترین موارد ابتلا را در تاریخ دهم تا شانزدهم مه به ثبت رسانده‎اند.

علاوه بر آن در کالیفرنیا و ایلینویز در همین بازه زمانی افزایش موارد ابتلا گزارش شده است.

نگرانی ها از کم شدن محدودیت ها

برخی از کارشناسان بهداشت از بازگشایی بسیار سریع مشاغل ابراز نگرانی کردند و این اقدام را تصمیمی عجولانه دانسته که منجر به شیوع موج دوم ویروس کرونا می‌شود.

محدودیت‎ها در این ۵ ایالت که با افزایش موارد ابتلا روبرو بودند، از هفته گذشته کاهش یافتند.

با وجود آنکه که منحنی کرونا در برخی از شهر‌های آمریکا شیب نزولی به خود گرفته، اما در مناطق روستایی و شهر‌های کوچک موارد ابتلا رو به افزایش بوده و بیم آن می‎رود که این مناطق به کانون شیوع تبدیل شوند.

در منطقه سرخ پوست نشین «ناواجا»، موارد ابتلا به ویروس کرونا از نیویورک و نیوجرسی نیز فراتر رفته و این موضوع یکی دیگر از نشانه‌های تاثیر نامناسب این ویروس در جوامع اقلیت آمریکا به شمار می‌آید.

این منطقه با جمعیتی بالغ بر بیش از ۱۷۳ هزار تا کنون ۴ هزار و ۲ مورد ابتلا به کرونا در آن به ثبت رسیده است؛ به عبارتی دیگر در این منطقه بومی نشین آمریکا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بیش از ۲ هزار و ۳۰۴ مورد ابتلا به ثبت رسیده است.

همچنین بحران کرونا تاثیر شدیدی بر اقتصاد آمریکا داشته و بیش از ۳۶ میلیون نفر از شهروندان آمریکایی در این دوران مشاغل خود را از دست داده و بیکار شدند.

خبرگزاری بلومبرگ نیز می‎گوید یک سوم از مشاغل کوچک در آمریکا در زمان بحران کرونا از فعالیت متوقف شدند.

این در حالی است که انتظار می‌رود تداوم ویروس کرونا در این کشور باعث خواهد شد تا ۱۱ درصد دیگر از این مشاغل با شکست رو به رو شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟