تعداد مبتلایان کرونا در ترکیه به ۱۵۰ هزار نفر رسید

به گزارش رکنا، آخرین آمارهای ارائه شده توسط مسئولان درمانی ترکیه نشان می‌دهد شمار مبتلایان به ویروس کرونا، در این کشور به حدود صد و پنجاه هزار نفر رسیده است.

سیر صعودی تعداد مبتلایان ویروس «کووید۱۹» در ترکیه چند روزی است که تا حدودی متوقف شده و تقربیا سیر پایدار به خود گرفته است.

وزارت بهداشت ترکیه شامگاه یکشنبه با صدور بیانیه‌ای گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۳۶۸ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه، در همین بازه زمانی همچنین ۴۴ بیمار مبتلا به این ویروس در ترکیه جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به ۱۴۹۴۳۵ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۴۱۴۰ تن افزایش یافت.

وزارت بهداشت ترکیه با بیان اینکه تا کنون بیش از یک میلیون و پانصد هزار مورد تست ابتلا به ویروس کرونا در این کشور انجام شده، گفت از تعداد کل بیماران، ۱۰۸ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت شامگاه شنبه اعلام کرد بر اساس آمارهایی که از تمامی کشورهای جهان جمع‌آور کرده، تعداد کسانی که بر اساس آزمایش‌های پی‌سی‌آر و با تایید قطعی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند، از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟